Atıl durumdaki küçük bahçenin muhteşem dönüşümü!

Son güncelleme:

Yaz sıcaklarında bahçede ya da balkonda zaman geçirmek hepimizin en sevdiği aktivitelerden biri. Ancak kış boyunca bakımsız kalan ve daha önce kullanılmamış bahçeler birkaç dekoratif dokunuşa ihtiyaç duyar. Aşağıdaki örneğimiz ise oldukça ilham verici.

Laura Giuliani’nin kiralık evinin arka bahçesinde gerçekleştirdiği düzenleme, alanı bir vahaya çevirdi. Laura, “Bu alan bize kendisiyle ilgilenmemiz için yalvarıyordu. Duvarlar ufalanan ve dökülen boyalarla kaplıydı. Alan, çamur ve dev bir yaprak yığınından başka bir şey değildi.” diyor.

Laura, bu sevilmeyen alanı dört kişilik ailesi için daha sıcak ve kullanışlı hale getirmek istedi. “Yaz geceleri ateşin başında oturup müzik çalarak ve şekerlemeler yaparak zaman geçirmeyi hayal ettik” diyor.

Bir hafta sonu boyunca, Laura ve üç çocuğu, arka bahçeyi hayallerindeki vaha haline getirmek için çalıştılar. Zemini bir kürekle düzleyerek başladılar, ardından duvarlardaki eski soyulan boyayı yıkadılar. Ertesi gün, duvarları beyaza boyadılar ve ardından yağmur yağdığında çamur çukuruna dönüşmemesi için alana çakıl döktüler.

Pazar günü, projelerinin son günü, sandalyelerini dizdiler, ateş çukurlarını yerleştirdiler ve son derece atmosferik bistro ışıklarını astılar. “Pazar öğleden sonra marshmallowları kavuruyor ve yerimizin tadını çıkarıyorduk!” diyor Laura.

Kredi bilgileri: Laura Giuliani

Mutfağın duvarını yıktı, ferah ve manzaralı bir alan oluştu