Kompakt küvet nedir? Banyoda değişimi kompakt küvetlerle yakalayın

Güzel bir banyo, hangi büyüklükte olursa olsun evinize artı bir değer katar. Özellikle küçük bir banyoda kompakt bir küvet ile büyük bir değişim yakalayabilirsiniz.

KOMPAKT KÜVET NEDİR?

Mevcut standart küvet ebadı 170 cm uzunluğunda ve 70 cm genişliğindedir. Daha küçük herhangi bir küvet, kompakt olarak sınıflandırılır. Popüler kompakt boyutlar 150×75 cm ve 160×70 cm’dir. Bazen daha küçük küvetler olabilir ancak bunları daha çok duş almak için kullanabilirsiniz. Bu küvetler çocuklarınızı yıkamak için de kullanışlı olabilir.

NEDEN KOMPAKT KÜVET ALMALIYIM?

Kompakt küvetler sadece küçük banyolar için değil. Banyonda biraz daha küçük bir küvet kullanarak alanı ferahlatabilirsiniz. 10 cm daha küçük bir küvet banyo düzeninizi bambaşka bir hale getirebilir. Bu küveti çarpıcı bir duş ya da çitf lavabolu bir ünite ile tamamlayarak oldukça şık bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

KOMPAKT KÜVET KONFORLU MU?

Çok uzun boyluysanız, dizleri normalden daha fazla bükmeniz gerekebilir, ancak kompakt banyolar yetişkin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Alırken eğer showroom uygunsa ayakkabılarınızı çıkararak küvetin içine girip ebatlarınıza uygun olup olmadığına bakın. Genişliğinin omuz hizanızda olmasına dikkat edin, böylece küvetin içine rahatça batabilir ve vücudunuzu sıcak suyun içinde tutabilirsiniz.

HANGİ STİLLERE YAKIŞIR?

Kompakt küvetler büyük boy küvetler ile aynı formlarda ve çok da şıklar. Duvara tam oturan veya köşe modeller elbette solo olanlara göre daha az yer kaplıyorlar ancak solo olan küvetler çok daha etkili bir görünüm yaratıyorlar. Bu tarz küvetler gerek klasik, gerekse kır evi stilinde dekore edilmiş evlerde oldukça şık görünürler.

Bunları bilmenizde fayda var:

  • Kompakt küvetlerin fiyatları genelde malzeme türüne bağlı olarak genellikle standart küvetlerden biraz daha ucuz olabiliyor. Akrilik en ucuz seçenek, ardından emaye, çelik, kompozit ve dökme demir geliyor. Bütçenize dahil edilmemişse, panelleri de eklemeyi unutmayın.
  • Eğer duş almaktan hoşlanıyorsanız ve banyonuz küçükse küvet yerine kompakt bir duş alanı oluşturun.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
Evim Dergisi 2019

Küvetinizi temizlemenin en iyi yollarından biri: Sıvı bulaşık deterjanı

Duşakabin mi küvet mi? Uzmanlardan banyo için yanıtlar