Koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Son güncelleme:

Koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dekorasyonda en dikkat çekici unsurlardan biri doğru mobilya seçimleri ile evinizin sizin ışığınızı yansıtmasıdır. Üzerinde en çok zaman geçirdiğimiz koltuk takımları ise diğer detayların şekillendirilmesinde oldukça önemli bir detay.

KOLTUK TAKIMI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Koltuk takımı seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan’a sorduk.

KALİTE

Koltuk takımı satın alınırken üzerinde durulması gereken konuların başında kalite gelmeli. Kullanılan malzeme ve işçiliğin kalite ile harmanlanmadığı ve tasarımları ile sizi, tarzınızı bütünleyen ürünler tercih edilmediği taktirde uzun ömürlü bir kullanımdan söz etmek mümkün değil. Dolayısıyla kaliteden ödün vermeden seçimler yapmak önemli. Tasarımıyla size kendinizi iyi hissettiren, fonksiyonel, konforlu, modüler ve kalite unsurunu bir arada sunan ürünler tercih edilmeli. Kalitesiz malzemeler kullanılarak üretilen koltuklar, görsel olarak çekici gelse de uzun dönemde konforlu bir kullanım sağlamayacağı için sizi mutsuz edecektir.

KONFOR VE ERGONOMİ

“Koltuk takımı seçerken kalitenin beraberinde beklenen konfor hissi, tercihleri etkileyen bir başka önemli unsur. Hem sağlık açısından hem de rahat kullanım açısından son derece kritik olan ergonomiye dikkat etmek gerekiyor. Kullanırken kendimizi özgür hissedeceğimiz koltukların ergonomik özelliklere sahip olması önemli. Kullanım kolaylığı sunacak fonksiyonel ve modüler özellikleri de bulunan bir koltuk takımı, eviniz için yapacağınız en doğru alışveriş.’’

ZAMANIN RUHUNA UYGUN GÜNCEL KOLEKSİYONLAR

“Zamanın ruhuna uygun, güncel trendleri yakalayan koleksiyonlar oluşturuyoruz. Modern hayatın yarattığı şehirleşme ile daha küçük metrekareli alanlarda konforu ve fonksiyonelliği bir arada sunan ürünlere de yönelim arttı. Her eve uyum sağlayabilen ve kombinasyon özgürlüğü sunan modüler ürünlerin daha çok tercih edilir olduğunu görüyoruz.”

MODÜLER RAHATLIK

“Dilediğiniz modülü seçerek kendi koltuğunuzu kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Örneğin sırtı arkaya doğru hareket ettirilerek oturma alanı genişletilebilen Natura, konforlu ve çok yönlü kullanımıyla dikkat çekiyor. Natura, farklı metrekarelerdeki evler için modern ve fonksiyonel bir seçenek.”

KUMAŞ VE RENK

“Evinizin en çok kullanılan mobilyasını satın alırken kumaş seçimi çok önemli. Kumaş, kalitenin de önemli detaylarından biri. Konforu ve rahatlığı doğrudan etkileyen kumaş kalitesi, oturum rahatlığı sunmanın yanı sıra şık ve evin bütünü ile uyumlu bir görünümün anahtarı. Aynı zamanda kaliteli işçiliğin ve kumaşın doğru döşenmesinin çok önemli olduğunu vurgulamamız gerekiyor.”

Koltuklar nasıl silinir ve neyle temizlenir? İşte adım adım ipuçları

Lawson koltuk nedir? Özellikleri nelerdir?

Koltuk nasıl kaplanır? Bir berjer koltuğun hikayesi