Kış stilini kusursuzlukla yansıtan modern koza

Son güncelleme:

İstanbul Zekeriyaköy’de 1.5 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan villa, sımsıcak detaylara ev sahipliği yapıyor. Wellbeing Uzmanı, Yemek Tasarımcısı ve Şef olan ev sahibesi Pelin Bozkurt Bilgiç’in rafine zevki ise evin her metrekaresinde karşımıza çıkıyor.

  • Hazırlayan: İlke Yılmaz
  • Fotoğraflar: Mehmed Arda

DOĞAYLA İÇ İÇE

Yaklaşık 70 metrekarelik bir kış bahçesi burası. Panoramik olarak camlarla çevrelenmiş alan hem bir oturma alanına hem de yemek alanına ev sahipliği yapıyor.

HER MEVSİM BAŞKA GÜZEL

Bahçenin muhteşem atmosferini seyre dalan kış bahçesi açılır kapanır tavanı sayesinde dört mevsim yaşanan bir mekan.

“Evimizin en sevdiğimiz köşesi bu kış bahçesi diyebilirim. 12 ay kullanıyoruz, sonbahar ve kışın şöminemizi yakıp dostlarımızla ve ailemizle çok keyifli zamanlar geçirmek için sürekli fırsat yaratıyoruz.”

RUSTİK BİR AMBİYANS

Taş duvarlarla çevrili bu alanda suni postlar ve şömine ile rustik bir ambiyans elde edilmiş. Olabildiğince doğal malzemelerin tercih edildiği mobilyalar sayesinde tüm atmosfere natürel dokular hakim.

SOFRA DEKORASYONU

Sofranın dekorasyonunda da peluş ve suni post gibi sıcak dokular yer alıyor. Ayrıca ağaç ve çam yaprakları ile aromatik kokular eşliğinde güçlü bir etki elde edilmiş.

İlginizi çekebilir: Yeni yıl tartı tarifi

PELİN BOZKURT BİLGİÇ (SOLDA) Şef ve Yemek Tasarımcısı olan Pelin Hanım gününün büyük bir çoğunluğu tarif geliştirmek için mutfakta geçiriyor; diğer zamanlarda bilgi ve birikimlerini aktarmak üzere konferanslara katılıyor, eğitimler veriyor. Ayrıca Instagram ve YouTube’da aktif olarak paylaşımlar yapıyor.

FİLİZ AĞAOĞLU (SAĞDA) Evin dekorasyonunda Filiz Hanım’ın dokunuşları var. Kış bahçesindeki sofra ve salonda şöminenin olduğu alandaki şık yorumlar onun imzasını taşıyor.

DAVETKAR KOKULAR

Yemek kokuları bu evin karakteristiğini belirliyor. Her daim mis kokan tariflerde ev sahibesi Pelin Hanım’ın payı büyük. Yılbaşı sofrasının olmazsa olmaz tarifleri evin mutfağına doğrudan açılan bu yemek masasını süslüyor.

Pelin Bozkurt Bilgiç, eşi Erdal Bilgiç ile 2001’den beri Zekeriyaköy’deki bu evde yaşıyor. Kızları Hazal da, evlenene kadar onlarla birlikteburada yaşıyormuş. Kısa süre içinde aile büyümüş ve Pelin Hanım’ın Defne ve Sinan adında iki torunu dünyaya gelmiş. Sonrasında köpekleri Moi hayatlarına girmiş.

EVE TAŞINMA HİKAYELERİ

Zekeriyaköy’e taşınma kararını 1999 depreminden sonra vermişler. Öncesinde Florya’da oturuyorlarmış. Kızlarının Zekeriyaköy’e yakın bir okula gitmesi sebebiyle bu bölge ilk tercihleri olmuş. Zekeriyaköy o zamanlar, gerçekten köy idi, müstakil evlerin olduğu sakin, şehirden uzak, pek kimsenin tercih etmediği bir yerleşim yeriydi, diyor ev sahibesi. Evi dekore ederken her zaman rahatlık ve kullanışlılık ön planda olmuş. Yaşadıkça yeni alanlar yaratmışlar. Oturma bölümü diye düşündükleri yer Pelin Bilgiç’in profesyonel hayata geçişiyle TV çekimleri ve YouTube için harika bir mutfağa dönüşmüş. 3,5 metrelik kullanışlı tezgah ile yemek yaparken herkesi de etrafımda görebildiği için bu alanı çok sevdiğini ifade ediyor. Sık sık evde mini kamplar/workshop’lar düzenleyerek mutfakta aynı ilgi alanı olan dostlarıyla birlikte yemek yapıyorlarmış. Pelin Hanım bir Wellbeing Uzmanı… Wellbeing; yaşama daha bütüncül bir açıdan bakmaya, iş ve hayat dengesini kurmaya, zihinsel duygusal ve fiziksel bedenler arasında uyumu yakalamaya, stres yönetimi ile modern dünyada yaşanılan sorunları azaltmaya odaklanan bir kavram. Wellbeing Uzmanı ise; iyi olma halini isteyen herkese yeni alışkanlıklar oluşturmak için destek olan kişi, diyebiliriz. Pelin Hanım “Güzel Yaşa Güzel Yaş Al” mottosuyla özellikle yeni beslenme alışkanlıkları ve yaşam kalitesini arttıran formülleri; tecrübeleri, araştırmaları ve kapsamlı eğitimleri ile oluşturduğu programlarda paylaşıyor.