Kirli plastik kapları temizlemek için pratik TikTok yöntemi!

Plastik bir gıda saklama kabı üzerindeki olası tüm lekeler arasında domates sosu muhtemelen en kötüsüdür. Yemek artıkları için de plastik kaplar sıklıkla kullanılır ve bu kaplardaki yağ lekesini yok etmek epey uğraştırır.

Siz de defalarca fırçalamanıza rağmen yağ lekesinin tamamen yok olmadığını fark edenlerdenseniz, TikTok’ta viral olan bu ipucu işinize yarayabilir.

TikTok’ta yayınlanan temizleme çözümü: Önce ılık su dolu kaba biraz bulaşık deterjanı koyuyoruz, ardından birkaç parça yırtık kağıt havlu koyuyoruz. Kapağı kapatın, iyice sıkıştırın ve sallayın. TikTok 40 ila 60 saniye öneriyor. Sabunlu karışımı salladığınızda kağıt havlu parçalarının yağı ve renk atmasını emmesi gerekir.

@adikempler This hack has saved so many of my Tupperware friends. Try it!!!! #fyp #cookingvideos #cookinghacks #lifehacks #hacks #stainremover #foryou #foryoupage ♬ original sound – adikempler

Videoda, içerik oluşturucu sabun ve suyu döküyor, ardından tamamen temiz olduğunu ortaya çıkarmak için kabı duruluyor.

Bu tüyo denemeye değer, özellikle de kabınız yeni lekelenmişse. Uzun süre beklemiş olan lekeler için çok etkili olmadığına dair yorumlar mevcut. Kabınız uzun süredir bu durumdaysa kabartma tozu ile nazikçe ovalamayı deneyebilirsiniz.

Kesme tahtası seçerken hijyenik olanı seçin – Plastik mi, tahta mı, mermer mi?