İskoçya kırsalında bir kır evi

Son güncelleme:

Isabella Cawdor, Vogue İngiltere’de çalışmış bir moda editörü ve dekoratör. Harika fotoğrafçılara ve moda markalarına düzenli olarak katkıda bulunuyor. Cawdor, 19. yüzyıldan kalma bu kır evini Highlands’in kalbinde keyifli bir sığınağa dönüştürmüş.

Tarihi Cawdor Bölgesi’ndeki altı davetkar evin en büyüğü olan Drynachan Kır Evi, bölgeyle aynı ismi taşıyan efsanevi kalenin, Inverness’tan fazla uzak olmayan ağaçlarla kaplı vadinin ve yeşil kırların bulunduğu, gözlerden uzak özel bir arazide yer alıyor.

Drynachan Kır Evi’ne gelen misafirleri, parlak kırmızı boyalı bir kapı karşılıyor. Özel arazi içinde pek çok kadim ormanlık alan bulunuyor. Kuzey İskoçya’daki bu 19. yüzyıldan kalma ev, ağaçlarla kaplı bir vadide, gözlerden uzak bir arazide konumlanıyor. Bu alanda yer alan altı evden en büyüğü.

SİZİN İÇİN DRYNACHAN KIR EVİ’Nİ ÇEKİCİ KILAN NEDİR?

Bölgedeki her kulübenin kendine has bir albenisi var ama sizin için Drynachan Kır Evi’ni çekici kılan şey nedir?

En büyük mülkümüz olan Drynachan Kır Evi, Findhorn Nehri’nin kenarında muhteşem bir noktada bulunuyor. Kır evi, çok sevdiğimiz ve pek çok mutlu anın yaşandığı bir aile evi. Aile ve arkadaşlarla bir arada olmak, hep birlikte eğlenceli vakit geçirmek, tatil ruhuna bürünmek için burada toplanıyoruz.

Kır evinin tarihinden bahseder misiniz? Yıllar içinde hayal gücünüzü cezbeden bir şey oldu mu?

Kır evi aslen aile ve arkadaşların toplanması için inşa edilmiş Viktorya döneminden kalma bir yapı. Hem bu amaca uygun hem de son derece samimi ve konforlu…

KIR EVİNDE EN SEVDİĞİMİZ ÜÇ YER

Kır evinde en sevdiğiniz üç yer neresi?

Akşam yemeğinden önce ve sonra herkesin toplanarak sabahın ilk ışıklarına dek eğlendiği ekose oda… Nefis yemeklerin piştiği, keyifli ve son derece ilginç sohbetlerin edildiği yemek odası… Son olarak da, kendinizi dev ve çok rahat yataklara bırakabildiğiniz yatak odaları…

Tüm mobilyaların ve eşyaların seçimi, oldukça kişisel bir süreçti. Bu evde en sevdiğiniz parçalar hangileri?

Stella ve Issy Tennant ekose oda için güzel bir çift lamba, oturma odası için de müthiş bir ayna tasarladı. Marianna Kennedy’nin sayvanlı karyolaları ve uzun şeffaf aydınlatmaları ise çay salonunu süslüyor.

Yaşam alanlarında herhangi bir şeyin eksik olduğunu hissediyor musunuz? Dekorasyona eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Aslında hiç durmadan yeni şeyler ekliyoruz. Listemizin ilk sırasında bir John Byrne tablosu var.

Size göre herhangi bir mekana ev hissiyatı katan başlıca öğeler neler?

Bolca sıcak su, güzel yiyecekler ve içimizi ısıtan güzel içecekler.

Evin keyifli odalarından biri de nefis yemeklerin piştiği ve keyifli sohbetlerin edildiği bu son derece davetkar yemek odası. Çay saati için hazırlanmış evin en favori köşelerinden biri.

Keyifli bir mutfağın yer aldığı yemek odası sıcacık bir atmosfere sahip. Günün her saatinde bu odadan nefis kokular evin her yanına yayılıyor. Aksesuarlar, Zara Home.

Kır evinin her köşesinde neşeli, içten bir hava hakim. Taze çiçekler salonlar kadar yatak odalarında da kendilerine yer bulmuş. Nevresim takımları, örtüler, aksesuarlar yine Zara Home’dan.

İskoçya’daki bu kır evi, tüm aile üyelerinin ve arkadaşların bir araya gelmesi için inşa edilmiş samimi bir yuva.

Banyolardan birinde orijinal bir duvar kağıdı ve Viktoryan tarzı küvet bulunuyor. Aksesuarlar Zara Home’dan alınmış.
Her bir yatak odası, İskoçya peyzaj resimleri gibi farklı dokunuşlara sahip benzersiz bir alan.

İstikamet İskoçya, desenimiz ekose: İşte stilin detayları