Keyifli aranjmanlar tasarlayın

Doğal malzemelerle sıra dışı aranjmanlar yapmak sandığınızdan daha kolay. Sizin için iki harika fikrimiz var.

80’ler, çiçek çocukları, İstanbul ve meşhur İstanbul bahçeleri… Begonviller, yaseminler, mis kokulu şakayıklar, güller ve daha birçoğu… Kendi küçük, hayalleri büyük bir çiçekçi dükkanında başlayan ve küçük yaşlardan itibaren ince ince dokunan iki gencin (Ertuğrul Çalışır ve Hüseyin Bahçeci) hayali olan Çiçek Akademi İstanbul bizler için iki yaratıcı çiçek aranjmanına imza attı. Siz de evlerinizi renklendirmek için canlı çiçeklerle aranjmanlar yapabilirsiniz. İster bizim yaptıklarımızı deneyin ister yaratıcılığınızı kullanarak kendi aranjmanlarınıza imza atın.

1.Aranjmanımızda, Protea, Eringium, Lisyanthus, Beargrass, Chrysantemium, Hypericum, Equador Rosa’s ve Aspidistra yaprakları kullandık. İçerik olarak Güney Afrika, Hollanda ve Asya’dan gelen çiçeklerin, taş duvar motifli bir vazoda buluşması var. Bize düşen bu birlikteliği en uygun renk ve dizilimle taçlandırmak oldu. Fiyonk olarak urgan tercih ettik. Lucky bambu taneleri ile aranjmanımızı tamamladık.

2. Eviniz için şık bir terrarium yapmaya ne dersiniz? Biz bu düzenlememizde Succulent ve Rhipdalis seçtik ve onu cam güzeli Nertera Solei ile süsledik. Üfleme cam armutun içinde şık bir düzenleme yaptık. Bitkilerimizi cam armutun içine yerleştirdikten sonra tarçın kabuğu, urgan ve moss parçaları ile çalışmamızı tamamladık. İçindekiler: Succulent, kaktüs, Rhipdalis, Nertera Solei, üfleme armut fanus, urgan, moss parçaları, özel inceltilmiş kum ve teraryum toprağı.