Kartal’da eklektik tarzda bir dairedeyiz

Evim Dergisi’nde, özenle dekore edilmiş ve farklı tarzlarıyla dikkat çeken evlere konuk olmaya devam ediyoruz. Bugün İstanbul Kartal’dayız ve yaklaşık 170 metrekarelik bir eve misafir olacağız. Ev sahipleri Esra ve Göksel Bodur çiftiyle birlikte ev turumuzu gerçekleştireceğiz. Lafı fazla uzatmadan sözü Esra’ya bırakmak istiyorum.

Esra Hanım, merhabalar! Öncelikle hoş geldiniz. Turumuza başlamadan önce, kısa bir şekilde sizi tanımak isteriz. Esra Özbay kimdir?

“Esra Özbay, 21 yıllık bir desen sanatçısı. Mesleğini büyük bir aşkla icra etmiş. Yaklaşık bir yıldır da ressamlığa geçiş yapmış. Hayatımın önemli bir parçası olduğu için bu durumdan bahsetmek istedim. Ayrıca, yaklaşık 15 yıllık bir devlet sanatçılık unvanına sahip. Desen, bezeme ve resimle ilgili çalışmalarımı yıllardır evime de yansıtmaya çalışıyorum. Sanatçılıkla ilgili çok fazla öğe yansıttığımızı düşünüyoruz.”

Zaten eve girdiğimiz anda salonda bir atölye gördük. Resim atölyesi gerçekten çok keyifli görünüyordu. Anladığımız kadarıyla siz bu eve taşındıktan sonra bir takım tadilatlar ve değişiklikler yapmışsınız. Salonun içinde çok orijinal bölümler olduğunu fark ettik.

“Evet, eşimle birlikte aslında bu evi büyük bir hayranlıkla aldık. Uzun bir zamanımızı Bodrum’da geçirdik. Bu ev bizim için çok özel oldu, çünkü her köşesinde en büyük hayallerimiz ve emeklerimiz yatıyor. Şu an sıfır noktamız burası. Çünkü bu cama karşı büyük bir hayranlık duydum. Eşimle birlikte bu evi tasarlarken, komple yenilemeye karar verdik. Eşim inşaat mühendisi, teknik bilgisiyle benim yaratıcılığım ve tasarım anlayışımız harika bir sinerji oluşturdu. Tamamen kendimizi düşünerek, her köşesinde keyifli anlar geçirebileceğimiz bir ev yaptık. Bazı pencereler tablo gibi. Bu pencerelerden biri kesinlikle bu pastoral manzarayı sunuyor. Sediri getirip buraya yerleştirdik. “

Sedirle ilgili daha fazla özellik var. Son derece eklektik ve etnik bir hava taşıyor, aynı zamanda çok fonksiyonel. Depolama gibi kullanımı da değerlendirmişsiniz. Bu depolama hacmi gerçekten muhteşem.

Ev turunun tamamını Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.