Etiler’de modern ve konforlu bir villadayız

Evim ile ev turunun bu bölümünde Etiler’de açık plan tasarımı ile dikkat çeken modern ve konforlu, 4 katlı 320 metrekarelik ferah bir villaya konuk oluyoruz.

Evin sahibi Melis Karadeniz Akar, “Bu eve 2017’de taşındık. Yaklaşık 1 yıl tadilatı sürdü. Tamamen döküntü halde, iki katlı bir evdi. Bodrum katını ve çatı katını inşa ettik. Tamamen depreme dayanıklı, güçlü bir yeni villa yapmış olduk. Çok uzun bir süreç oldu ama çok keyfimize göre ve kullanışlı oldu.”

Evde son derece açık planlı bir yaşam kurgusu var. Neredeyse hiç duvar görmüyoruz. Bahçeden evin içerisine girdiğimizde, burası düz ayak olmuş oluyor ve bizi komple açık bir mekan karşılıyor. Salon, antre ve mutfak arasında neredeyse hiçbir duvar yok. Çok havadar bir iç mekan elde edilmiş.

Salona geldiğimizde ise burada mix bir stil görüyoruz. Koltuklar son derece retro modern stil tercih edilmiş ama arkada tuğla panel kullanılmış ve bu da alana endüstriyel-rustik bir hava katmış.

Ev sahibi “Ben bu evi dekore ederken tuğla dekorasyon çok ön plandaydı ve ben de o nedenle tuğla tercih ettim” diyor.

Ev turunun tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz…

Yemek alanında son derece ham masif bir masa tercih edilmiş. Bir tarafında bank ve takım olmayan sandalyeler var.

Evde en çok dikkat çeken alan cumba alanı… Bu alan da yine stil olarak çok farklı. Daha etnik bir stil görüyoruz. Yerlerde “Ottoman” dediğimiz stil var, bir yandan Marekesh desenleri de var.

Evin mutfağı oldukça büyük. Yaklaşık 40 metrekarelik mutfakta çok büyük bir ada ünitesi de var. Ev sahibi “Bu ada ünitesini özellikle istedik çünkü eşim de yemek yapmayı çok seviyor. Ferah bir alan olsun istedik. Siyah beyaz ile güzel bir kombinasyon oluşturduk” diyor.

Mutfakta yine dekoratif karolar tercih edilmiş. Bu da alandaki country atmosferi tamamlamış. Adanın üzerindeki aydınlatmalar, salondaki gibi yakın konumlandırılmış. Mutfağın köşesindeki alanda biraz provans havası olan bir köşe hazırlanmış.

Mutfakta tezgah arasında metro fayansı dediğimiz bir karo çeşidi tercih edilmiş. Mutfakta neredeyse hiç depolama sorunu yok çünkü çok fazla dolap var. Burası aynı zamanda yaşam alanı olarak da kullanılıyor.

Tarabya’da ormanın içinde ömre ömür katan bir teras dairesi