Kağıtlarla dekoratif oyunlar

Yapacağınız kağıt süslerle duvardan dolaplara yaşam alanınızdaki birçok yüzeye ve mobilyaya güzel detaylar ekleyebilirsiniz. Üstelik bu kağıt süsleri yapmak oldukça kolay ve ekonomik.

Rengarenk el işi kağıtlarıyla yaşam alanlarınızda minik dokunuşlar ile fark yaratabilirsiniz. İlk olarak istediğiniz renklerde el işi kağıtları alın. Bu kağıtları farklı büyüklüklerde daireler şeklinde kesin. Daireleri yarısından katlayın. Sonra yelpaze şekline getirin. Sonrasında ince uçlu bir makasla yelpazenizin istediğiniz yerlerinden minik kesikler şeklinde kesip bu parçaları alın. Yelpazeyi tekrar açıp daire şekline getirdiğinizde elde edeceğiniz duvar süsünü siz istediğiniz yere asabilirsiniz.

KAPLAYIN VE SÜSLEYİN!

Duvara yapıştıracağınız süslerin arasına mevsim çiçeklerinden yapılmış çelenkler de ekleyebilirsiniz. – Fotoğraf, Molly Mahon/mollymahon.com

Yapı marketlerden ya da hobi mağazalarından temin edebileceğiniz ham ahşap rafları boyamak istemiyorsanız, onlara desenli muşambalardan şekilli örtüler hazırlayabilirsiniz. Eğer evinizde renkli kumaş parçaları varsa onları da aynı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Fotopğraf: dunelm.com

Yatak odası duvar kağıdı modelleri ve 10 farklı örnek

Duvar kağıdı rehberi: Nasıl kaplanır, nasıl seçilir, gerekli malzemeler