Jenna Ortega, tasarımcının onayladığı bu tekniği kullanarak beyaz oturma odasında görsel ilgi yaratıyor

Oyuncu Jenna Ortega, davetkâr ve nötr bir oturma odası atmosferi oluşturmak için doku ve stilize dekorasyonu kullanarak tekniğini tekrarlıyor.

Beyaz iç mekanlar kadar klasik bir şey yoktur. Bu renk tonu, zahmetsizce temiz, şık ve stile sahiptir. Ancak dikkatlice düşünülmeden tasarlanırsa, bu alanlar klinik veya yetersiz görünebilir. Ancak Jenna Ortega’nın evi tam da bu tasarım klişesini yıkmaktadır.

Oyuncunun evindeki beyaz duvarlar, nötr kanepe ve halı, sakin ve huzur verici bir ortam yaratırken, parlak koyu renkli ahşap zeminler ve mobilyaların dokulu kumaşı, odaya derinlik ve boyut kazandırır. Televizyonun arkasındaki dolu raflar ise dekoratif bir dokunuş sağlar.

Uzmanlar, görsel ilginin çoğunlukla Jenna’nın evindeki doku karışımından kaynaklandığını belirtiyorlar. New York’lu iç tasarımcı Kathy Kuo, “Jenna’nın bu şık, tamamen beyaz oturma odasında dokuyla oynaması, görünümün sıkıcı olmasını engelliyor ve aynı renk paletinde olmalarına rağmen dikkat çekiciliği artırıyor” diyor.


KİŞİLİK VE SICAKLIK KATMIŞ

San Francisco merkezli iç mimar Soledad Alzaga da şunları ekliyor: “Ortega, düz beyaz oturma odası renk şemasını yükseltmek için peluş halı gibi rahat dokularla kişilik ve sıcaklık katıyor. Koyu zeminlerin beyaz duvarlarla yan yana gelmesi, derinlik ve kontrast hissi yaratarak odaya görsel ilgi ve incelik katıyor.”

Ayrıca, stilize edilmiş oturma odası rafları Jenna’nın mekanına daha fazla boyut katıyor. Kuo, Homes & Gardens’a şunları söylüyor: “Duvarlardaki yüzen beyaz raflar, depolama ve sergileme alanı eklemenin işlevsel bir yoludur.”

Alzaga şöyle devam ediyor: “Onun tarz sahibi duvar rafı ve taze çiçeklerle dolu vazoları da odaya ilgi çekici görsel dokunuşlar getiriyor.” Kitaplık zenginliği gibi trendlerin giderek daha popüler hale gelmesiyle birlikte, bu görünüm, beyaz bir alana görsel ilgi katmanın şık bir yolu olmaya devam edecek.

Beyazın hiçbir zaman sıkıcı olması gerekmez. Doku, dolu raflar ve çeşitli kumaşlarla birleştiğinde, rahat ve özel bir hava yaratabilir. Eğer daha fazla kanıt istiyorsanız, Jenna Ortega’nın oturma odası bunun kesin bir örneğidir.