İzmit’te Yemyeşil Bahçeli Müstakil Bir Evdeyiz

Bu videomuzda Kocaeli’nin Darıca ilçesinde Filiz Alca’nın yemyeşil bahçeli müstakil evine konuk oluyoruz. Gelin ev sahibimiz ile evi hep birlikte gezelim.

Bugün Kocaeli’nin Darıca ilçesindeyiz ve Filiz Ala’nın evini ziyaret ediyoruz. Burası bahçeli ve yemyeşil, müstakil bir ev.

Her zaman olduğu gibi, öncelikle ev sahibimizi tanıyarak başlamak istiyorum. Filiz Hanım, merhabalar.

“Merhaba İlke Hanım, hoş geldiniz evimize ve bahçemize.”

Hoş bulduk. Öncelikle, Evim dergisi olarak bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Gerçekten çok memnun olduk.

“Biz de çok teşekkür ederiz. Vaktinizi ayırdınız ve misafirimiz oldunuz, çok mutlu olduk.”

Geleneksel olarak her zaman ev sahibini tanıyarak başlıyoruz. Filiz Ala kimdir, biraz dinlemek isteriz.

“Filiz Ala, kendi dünyasında renklerle, bahçesiyle ve çiçekleriyle uğraşan; ayrıca hobi olarak dikiş diken ve kumaşlarla ilgilenen bir birey. Bir oğlum var ve burada eşimle birlikte yaşıyoruz. Oğlum İstanbul’da. Çoğunlukla vaktimizi burada geçiriyoruz ve pek dışarıya çıkmak istemiyoruz. Veranda ve çiçeklerimizle vakit geçirmeye çalışıyoruz, girişte gördüğünüz gibi.”

Şimdi Kocaeli’ndeyiz. Buraya gelirken aslında çok fazla müstakil ev görmedik; daha çok apartman dairelerine aşinayız. Ama siz çok şanslısınız, yaklaşık 450-500 metrekarelik bir bahçede kurgulanmış iki katlı bir evde yaşıyorsunuz.

“Evet, burası müstakil, kendimize ait bir ev. Allah herkese nasip etsin, çok güzel ve özgürlük dolu bir yaşam sunuyor. Ben çok seviyorum ve çok alıştım. Müstakil evde yaşamak size zaman kazandırıyor; gece de gündüz de işlerinizi yapabiliyorsunuz. Özellikle pandemi sürecinde burada hiç sıkıntı yaşamadık, hep bahçede vakit geçirdik. Gerçekten herkesin bir müstakil evi olmalı, özellikle küçük çocukları olanlar için bahçe inanılmaz bir şey. İnsanın bütün stresini alıyor. Elinizden geldiğince çiçek dikmeyi ve ekmeyi seviyorsanız, bu da onunla bütünleşiyor. Zaten ikisi birlikte çok güzel gidiyor.”

Tamamını Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.