Tekirdağ’da Triplex Bir Villadayız

Herkese merhaba! Her zaman olduğu gibi, farklı tarzlarıyla dikkat çeken evlere konuk olmaya devam ediyoruz. Bugün, Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde yaklaşık bir dönüm arazi üzerine kurulmuş bir tripleks villayı ziyaret edeceğiz. Ev sahibimiz Gürsel Erbap ile tanışacağız.

Öncelikle, Gürsel Bey’e merhaba demek istiyorum.

Gürsel Bey: Merhabalar, hoş geldiniz.

Hoş bulduk. Geleneksel olarak turumuza başlamadan önce kısaca ev sahibimizi tanımak istiyoruz. Gürsel Erbap kimdir?

Gürsel Erbap: 1965 yılında Ağrı’nın Tutak ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladım. Daha sonra Ziraat Fakültesi’ni bitirdim. Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra iş hayatına başladım ve 33 yıldır un sanayiciliği ile uğraşıyorum. Hem ihracat hem de iç pazarda faaliyet gösteriyoruz. Perakende markamız Panpan ile tanınıyoruz. Bu işi daha iyi öğrenebilmek için İsviçre’de değirmen mühendisliği eğitimi aldım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Eşim ev hanımı. Kızım kulak burun boğaz doktoru, oğlum ise endüstri mühendisi ve bizimle birlikte dış ticaret departmanında çalışıyor.

Bu evi lokasyon olarak seçmenizin stratejik bir sebebi olduğunu anlıyoruz. Fabrikanız buraya çok yakın. İstanbul’a sürekli gidip gelmekten yorulduğunuz için, şehir dışında nefes alabileceğiniz bir mekan yaratmak istemişsiniz.

Gürsel Bey: Çok doğru. Uzun yıllar Tekirdağ’da, Çorlu’nun Yeni Çiftlik bölgesinde yaşadım. Fabrikamız Tekirdağ’da olduğu için sık sık oraya gidip geliyorum. Şirket merkezimiz İstanbul’da, ancak özellikle hasat döneminde, yaz aylarında çoğunlukla Tekirdağ’da bulunuyorum. Fabrikaya yakın olmak, gece de gidip gelebilmem açısından önemli. İşimi çok seviyorum; gece gündüz fabrikayla uğraşıyorum ve kalite kontrol departmanına da sıklıkla gidiyorum. Bu nedenle her saat fabrikaya ulaşabilmek benim için çok önemli. Haftanın belli günleri İstanbul’da kalıyorum ama fabrikaya yakın olmak lokasyon seçmemizde en önemli etken.

Bugün çok şanslıyız; Tekirdağ’da güneşli bir hava var ve muhteşem bir bahçenin içindeyiz. Bu tripleks villa, cömert bir dönüm arazi üzerine kurulmuş. Bahçenin hacmi bir dönüm, fakat evin içi de oldukça büyük, 1000 metrekarelik üç katlı bir yapı. Bahçenin ve evin pek çok dokunuşu size ait. Peyzaja baktığımızda, çok profesyonel bazı hamleler görüyoruz.

Ev turunun tamamını YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.