İzmir Güzelbahçe’de 3 katlı bahçeli bir ev 

Evim ile Ev Turu’nda bu hafta Nami ve Nilgün Torunoğlu çiftinin İzmir’in Güzelbahçe’de yer alan, 3 katlı 220 metre karelik evlerine konuk oluyoruz. 17 yıllık olan bu evi Nilgün ve Nami Torunoğlu çiftimiz kaba inşaat olarak aldıktan sonra arzu ettikleri hale getirmek için birçok kez tadilat yapmışlar.

Ev sahibesi Nilgün Hanım evini ve kendisini şöyle anlatıyor “Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. İki kedimizle birlikte yaşıyoruz. 17 yıllık evimizi kaba inşaat halinde aldık ve profesyonel ekiple çalışsak da memnun kalmadık ve yapılan her şeyi söktük. Evim Dergisi bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Patchwork yapıyorum, bahçeyle ilgileniyoruz.”

Salonda elişi detaylar, kırlentler dikkat çekiyor. Yer yer etnik detaylar görülüyor. Nilgün Hanım “Eşimin ve benim ailemizden kalan detaylarla dekore ettik. Örneğin salondaki halı benimle yaşıt olabilir. Perdeyi ise annem işlemişti. Diğer detayları da ben yapmaya çalıştım” diyor.

Bu ev yaz kış yaşayan bir ev. Köşede bir şömine görülüyor. Açık planlı bir şekilde dekore edilmiş. Şık bir bahçe var ve açık mutfak yer alıyor.

Mutfak stili ile salonun stili birbiri ile uyumlu ve tamamlıyor. Kır evi stiline benziyor ve maksimalist dokunuşlar yer alıyor. Nilgün Hanım “Ben minimalist olamıyorum. Eşyaları çok seviyorum. Örneğin tezgahın üzerini bomboş bırakamıyorum, her şey elimin altında olsun istiyorum” diyor.

Ada ünitesi cesur tercihlerden biri olmuş. Ev sahibi ada ünitesini kendisi boyamış. Fonksiyonel, işlevsel ve geniş bir kullanım alanı var.

Ev turunun devamını Evim Dergisi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Halkalı’da 220 metrekarelik modern bir dairedeyiz (Video-ev turu)