İşte 2020’nin mobilya trendleri

2019’un son günleri yaşanırken 2020’nin mobilya trendleri de merak ediliyor. Yeni yılın dekorasyon trendlerinde konfor ve işlevsellik ön planda olacak. Doğallık bu yıl da revaçta. Geometrik mobilyaların yer aldığı dekorasyon tarzları daha çok görülecek.

Hareketli ve sabit mobilya üretimi yapan Hotelya, 2020 yılının dekorasyon trendlerini açıkladı. Yeni yılda mobilya dekorasyonunda konfor ve işlevsellik ön planda olacak. Doğallık yine revaçta olurken, geometrik formlara sahip mobilyaların yer aldığı dekorasyon tarzlarını daha çok göreceğiz.

Bir konsepte göre tasarlanmış, özgün ve detaylarla zenginleştirilmiş mobilyaların ön planda olduğu yeni bir yıla giriyoruz. Bu yıl mobilyalarda en çok aranan özellik maksimum konfor olacak. Mobilyada kullanılan malzeme, detaylar ve renklerin huzuru ve dinginliği yansıtması talep edilecek. Sadelik ön planda. 2020 yılında doğallığın yanı sıra geometrik formlar da revaçta…

2020’DE  TREND RENKLER

2020 dekorasyon trendlerine göre mobilya ve dekorasyon ürünlerinde sıklıkla mavinin tonlarını göreceğiz. Bu yılın canlı renkleri yerini mat ve pastel renklere bırakırken, pastel pembe, su yeşili ve özellikle doğal mavi tonları moda olacak. Özellikle aksesuarlarda, yastık ve örtülerde klasik maviye sıklıkla rastlayacağız.

 

FARKLI SALONLAR İÇİN MİMAR ÖNERİLERİ

2020’DE AHŞAP YİNE ÖN PLANDA

Ahşap bu sene de sıkça kullanılacak bir malzeme olarak karşımıza çıkacak. Ahşabın ham halini de tasarımlarda sıkça göreceğiz. Metallerde ise pirinç ve krom kullanımı ön planda olacak. Bu malzemelerin ayrı ayrı kullanıldığı tasarımlarla beraber metalin, doğal ahşabın veya mermerin kombine edildiği birçok mobilya tasarımı hayatımızın içerisindeki yerini alacak.

2020 KUMAŞ TRENDLERİ

Kumaşlarda kadife modası yerini koton ve kadife satene bırakırken, tamamlayıcı olarak siyah beyaz desenlerin kullanılacağı bir yıl olacak. Ahşabın sıcak görünümünün tam aksine beton malzemenin de dekorasyonda kullanıldığı görülecek. Özellikle ham olarak kullanılan beton mobilyalar daha çok dekorasyon öğesi olarak mekânı tamamlayan bir obje olarak yerini alacak. Farklı formalara sahip bu ürünler dikkat çekici bir şekilde merkezi veya tekil olarak kullanılacak.

2020 DEKORASYON TRENDLERİ