İstanbul’un yeni kaçış rotası: Babylon Kilyos

İstanbul’da Kilyos yolu üzerinde Demirciköy mevkiinde yer alan Babylon Kilyos, Temmuz ayında açıldı. Kısa sürede şehrin yoğunluğundan kaçıp denizin ve doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin buluşma noktası haline gelen mekanda kumsalın ve Kilyos ormanlarının bir araya geldiği bir atmosfer sunuluyor.

Ekolojik mimarisi ve tasarımıyla öne çıkan tesis, İstanbul yakınlarında çoğu sahil mekanının aksine sadece yaz aylarında değil yıl boyunca açık kalacak.

Babylon Kilyos, sunduğu güzel müzik, lezzetli yemek ve keyifli ambiansının yanı sıra ziyaretçilerine rengarenk grafitti’lerle iç içe bir atmosfer sunuyor. Gelenleri dünyaca ünlü graffiti sanatçısı David Shillinlaw ve Manoel Quitéro imzalı eserlerin  karşıladığı Babylon Kilyos, her Cuma ve Pazar Beach Bar’da 17.00 – 20.00 saatleri arasında birbirinden eğlenceli DJ partilerine de ev sahipliği yapıyor. Bora Uzer’in canlı performansıyla “Sunset Sessions” her Cumartesi, yaz akşamlarına müziğin enerjisini katacak. Mavi ve yeşilin her tonunu bulabileceğiniz mekan, üstelik 12 ay boyunca açık.