İstanbul Göktürk’te saklı bahçede keyifli saatler

Gözlerden uzak, ağaçlar arasında, evlerle çevrili, kimsenin sizi görmediği bir bahçe düşünün. Tekstil tasarımcısı Müge Krespi’nin, keyifle dekore edilmiş, sessiz ve huzur dolu bahçesindeyiz…

Müge Krespi Home Collection’ın sahibi Tekstil Tasarımcısı Müge Krespi’nin Göktürk’deki müstakil evinin bahçesi, adeta gizli bir cennet. Bahçenin en büyük özelliği bir sitede yer almasına rağmen, size kendinizi ağaç ve çiçeklerin arasında huzurlu ve sakin bir alanda hissettirmesi.

Ağaçların altındaki hamak, bolca yastık ve örtülerle keyifli ve rahat bir dinlenme alanı sunuyor ev sahiplerine. Tekstiller Ikea ve Müge Krespi Home Collection’dan, hamak ise Tahtakale’den satın alınmış.

Mavinin farklı tonlarının kullanıldığı bahçenin en güzel köşelerden biri, dinlenme koltuklarının bulunduğu alan. Sırtını çitlere dayayan bölümdeki ahşap puflu koltuklar Tchibo’dan alınmış. Şemsiye ise Yargıcı Home…

BAHÇE VE VERANDADA YAŞAM VE KEYİF ALANLARI OLUŞTURDU

Bahçe ve veranda birbirinden ayrılarak yaşam ve keyif alanları olarak konumlandırılmış. Salondan direkt geçiş sağlanan veranda ikiye bölünerek, oturma ve yemek alanlarına ayrılmış. Oturma alanında rattan koltuk takımları ve sehpa tercih edilirken, yemek alanında ahşap yemek masası, bank ve sandalyeler tercih edilmiş. Tekstil ürünleri ev sahibesinin de iş alanı olduğu için buralarda bolca kendine yer bulmuş.

KEYİF KÖŞELERİ

Bahar ve yaz ayları boyunca ev sahiplerine ve misafirlerine keyifli bir yaşam alanı sunan bahçenin çim alanında ise birbirinden güzel, tek ve iki kişilik köşeler düzenlenmiş. Kiraz ağacının tam altındaki hamak uzanıp kitap okumak için ideal…

Bahçe çitinin yanında oluşturulan oturma alanı ise ayakları uzatıp çay, kahve içmek, sohbet etmek ve güneşlenmek için… Adirondack sandalyeleriyle dikkat çeken köşe, mini bir pleksi sehpa ve etnik stilde bir şemsiye ile tamamlanmış.

Bahçeye açılan geniş veranda, hem oturma alanı, hem de yemek alanına sahip. Müge Krespi’nin kendi tasarımı farklı renk ve desendeki tekstil ürünleri bu köşeleri giydirmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU

İzmir Sasalı’da kalabalık aileye konforlu bir sığınak