İrlanda’da hayat dolu bir kumsal evindeyiz

İrlanda’da hayat dolu bir kumsal evindeyiz

Son güncelleme:

Kumsalın eşsiz manzarası ve meltemin tadını çıkaran bu ev, karakterini de tam olarak okyanus tutkusundan alıyor. Her odasında eğlence detayının açıkça gözlemlendiği, kalabalık ve rengarenk bu evi keşfe çıkıyoruz.

İRLANDA’DA BİR KUMSAL EVİ

İrlanda’nın doğu sahilinde konumlanan bu ev dışarıdan bakıldığında 1930’lardan kalma bir bungalov izlenimi yaratıyor. Sıradan gibi görünen yapının içi ise şaşırtıcı detaylarla dolu. Kiliney eşsiz kumsallara ev sahipliği yapan yazlık bir sahil kasabası. Hatta bir kısmı Napoli’nin kumsalları ile bile karşılaştırılıyor. Ailenin kumsala olan tutkusu ise eve adeta karakterini katıyor.

DEKORASYON RENKLİ AMA GÖZÜ YORMUYOR

Evin en çok şaşırtan özelliklerinden biri bu kadar renkli olmasına rağmen gözü hiç yormaması. Ancak sebebini kavramakta gecikmiyoruz; çünkü ev sahibesi Sarah Limerick Güzel Sanatlar Okulu’nda ressamlık eğitimi almış. Yaratıcı ve profesyonel gözünü evi dekore etmek için kullanmaktan geri kalmamış.

Evde neredeyse her şey ikinci hayatını yaşıyor. Eskilerin dönüştürülerek yapıldığı pek çok mobilya evin “karıştır-yakıştır” dekorasyonuna çok uyumlu.

GÜNEŞ TOPLARI

Her odada açık bir şekilde gözlemlenebilen bir detay var: Eğlence. Evde geçirilen keyifli saatleri maksimum seviyeye çıkarmak için her detay bir rol oynuyor. İşte sırf bu yüzden 2 adet dev disko topu olmasına bile şaşırmamalısınız. Ne mi yapıyorlar? Güneşin mükemmel ışıltısını odanın dört bir yanına yansıtıyorlar.

SICACIK BİR MASA

El yapımı mutfak masası tam on dört kişiyi ağırlayabiliyor ve aile hakkında bize pek çok ipucu veriyor: Bu kalabalık bir aile. Bu masa boydan boya açılabilen camlar sayesinde yaz aylarında bahçeye taşınıyormuş. Yemek masasının etrafını çevreleyen sandalyeler Ikea’dan ancak her biri sonradan boyanmış.

MUTFAKTA RENK VAR

Sarah’nın eşi bir yazılım firmasının sahibi. Ancak en büyük hobisi yemek pişirmek olduğu için mutfak adeta onun habitatı durumundaymış. Bu sebeple mutfak raflarında dünyanın farklı coğrafyalarına ait pek çok yemek kitabı görebilirsiniz. Mutfakta birbirleri ile uyumlu vintage dolaplar ve açık raflar yer alıyor. Pek tabii hepsi sonradan boyanmış.

BANYODA KUMSAL HAVASI

Eve karakterini veren stile uygun, merdivenlere serpiştirilmiş çakış taşları… Yerden ustalıkla yükseltilmiş küvet ise banyo keyfine manzaranın eşsiz güzelliğini ekliyor.

ÇOCUKLARIN ODASI

Evin en küçük erkeklerinin odasında yataklar sandaldan dönüştürülmüş. Bir tanesini kumsalda bulmuşlar. Sahipsiz ve terk edilmiş halde olan sandala biraz bakım yaparak yatak odalarına taşımışlar. Diğer sandal ise bir arkadaşlarının hediyesi .

AKILCI DEPOLAMA

Yatak odaları çok büyük olmadığı ve mimari olarak da biraz biçimsiz olduğu için her biri akıllıca düşünülmüş depolama seçenekleri ile dolu. Böylelikle evde bol miktarda bulunan kişisel eşyaları da ustalıkla gizleyebiliyorlar. Sarah’nın yatak odasında, yatağı bu şekilde yükseltmek tamamen bir arkadaşının fikriymiş. Kalplerle bezeli yatak başı ve çerçevesi metalden.

Ev turu: Sadelik ve ferahlık bu evde buluşuyor