Sadelik ve ferahlık bu evde buluşuyor

Ev turu: Sadelik ve ferahlık bu evde buluşuyor

Özlem Keskin’in eşi ve oğlu Rüzgar ile birlikte paylaştığı Büyükçekmece’deki evi, ev sahibinin sade zevkinin inceliklerini taşıyor.

Büyükçekmece’de 3 oda bir salondan oluşan 135 metrekare bir apartman dairesindeyiz. Ev sahibi Özlem Hanım, 5 yıl önce taşıdıkları bu evi eşiyle birliktedöşemiş. Bu sırada onlara iç mimar olan yeğenleri de yardımcı olmuş.

BİR DUVARI AYNA İLE KAPLATTILAR

Genç çift oğulları doğduktan sonra şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzakta yaşamak istemiş. Bu sırada karşılarına bu apartman dairesi çıkmış. Ev yeni yapıldığı için çok fazla değişiklik yapmamışlar: “Salonumuz bize göre küçüktü bir duvarı komple ayna kaplatmaya karar verdik. Ayrıca salonumuzun ve küçük odamızın duvarını taşla kapladık ve diğer odalarımızın duvarlarını da duvar kağıdı kaplayarak değiştirdik.

Ev sahipleri küçük olan salonlarının bir duvarını ayna ile kaplatarak daha geniş görünmesini
sağlamışlar

İNGİLİZ VE KIR EVİ STİLLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

”Özlem Hanım evini döşerken İngiliz ve kır evi stillerini birleştirmeye çalışmış. Salonda kullanılan renkler ise daha salonun taşları döşenirken Özlem Hanım’ın gözünde canlanmış. Eşi koltuğun yeşil renkte olmasını istiyormuş, kendisi de sevdiği hardal rengini pufta kullanmış. Çift evlerini döşerken zevklerini yaşam alanlarına taşımış ve eşyalarını tek bir yerden almamaya çalışmış. Evde sevdikleri eşyaları bir araya getirmişler.

Ev sahipleri küçük olan salonlarının bir duvarını ayna ile kaplatarak daha geniş görünmesini sağlamışlar.

Salon küçük olduğu için özellikle orta sehpa kullanılmamış. Bunun yerine büyük bir kanepe tercih edilmiş. Çift; mutfak, banyo ve oğulları Rüzgar’ın odasında da sade ve ferah bir kurgu yaratmaya çalışmış. Yatak odasındaki eşyaların çoğu özel olarak yaptırılmış. Özlem Hanım çok sevdiği çiçekleri bu odada yatak başındaki duvar kağıdında kullanmış. Odada pembe, yeşil, siyah ve beyaz renkler bir araya getirilerek sade bir hava yakalanmış.

“Evimizde değişik tarzları bir arada kullanırken ferah ve sade bir dekorasyon
oluşturmaya dikkat ettik.” Dinlenme ve oyun odasında mavi ve beyaz renkler tercih edilmiş. Böylece dingin bir ortam sağlanmış.
“Evimin her eşyasını seviyorum. Ama en çok salonda duvardan sarkan fenerlerimi seviyorum. Gördüğüm her şeyi satın almam. Alacağım eşyanın mutlaka beni yansıtması gerekiyor.”
Ev sahibi mutfak tezgahlarının üstünde çok fazla obje kullanmaktan hoşlanmıyor. Masa ve sandalyeler Masko’da yaptırılmış. Kuş kafesi Tepe Home’dan.
Yatak odasındaki dolap, dresuar, puf ve yatakbaşı özel olarak yaptırılmış. Yatağın dayandığı duvar çiçekli duvar kağıdı ile kaplanmış.
Berjer Doğtaş’tan alınmış. Perdeler ise English Home. Perde süslerini Özlem Hanım kendisi yapmış.
Rüzgar altı yaşına geldiği için odası yavaş yavaş genç odasına dönüştürülmüş. Bu odada beyaz renk tercih edilmiş. Beyaza Rüzgar’ın çok sevdiği mavi ve kırmızı eklenmiş.

İstanbul Büyükçekmece’de rustik stilde huzurlu saatler