İkinci el olarak satın alınmaması gereken 6 ürün

Son güncelleme:

İkinci el ürünler, uygun fiyatlı olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Bu, pek çok ürüne yüksek ücretler ödememeniz için harika bir yol. Ancak fiyatı ne kadar iyi olursa olsun, kesinlikle ikinci el olarak almamanız gereken bazı ürünler var.

İKİNCİ EL OLARAK ALINMAMASI GEREKEN ÜRÜNLER

İşte ikinci el olarak alınmaması gereken ürünler…

ARAÇ İÇİ BEBEK KOLTUKLARI

Çoğu araç içi bebek koltuğunun kullanımı, üretim tarihinden altı yıl sonra sona erer. Son kullanma tarihini koltuğun etiketlerinden kontrol etmek kolay olsa da, bu koltuk düşmüş, bir kazaya karışmış ya da herhangi bir şekilde hasar görmüş olabilir.

YATAK

Yatakların ortalama ömrü sadece beş ila yedi yıl arasıdır. Bu süreden sonra kullanılmaya devam edilen yataklar artık uygun destek ve rahatlık sağlamaz. Ayrıca toz akarları, kepek ve muhtemelen düşünmek istemediğiniz diğer şeylerle birlikte satın alırsınız. Bu alerjik sorunlara da neden olabilir.

Bir yataktan tasarruf etmek için yenisini satın alın; ardından yatağınızı üreticinin önerdiği sıklıkta çevirin, döndürün. 

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

İyi dizüstü bilgisayarların başına kötü şeyler gelebilir. Düşmüş, virüs kapmış ya da sıcak arabada bırakılmış olabilirler. Bu nedenle, baktığınız “yeni gibi” dizüstü bilgisayar yıllarca çalışmaya devam edebilir veya yarın çökebilir. Bunun garantisi yoktur.

Ancak teknik özellik bakımından beklentilerinizi karşılayan, üretici tarafından yenilenmiş bir dizüstü bilgisayar bulursanız, korkmadan satın alın. Herhangi bir sorun çıkması durumunda, garanti belgenizi kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Laptop klavyesi nasıl temizlenir? Evde pratik temizlik yöntemi

MAYOLAR VE İÇ ÇAMAŞIRLARI

Kendinizi kullanılmış bir mayo satın almayı düşünürken bulursanız, şunu düşünün: mantar giysilerde yaşayabilir.

AYAKKABI

Başka birinin kırdığı bir çift ayakkabı satın aldığınızda, yeni bir çift ayakkabıdan daha pahalıya mal olan ayak problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Yani buna değmez!

MAKYAJ MALZEMELERİ

Herhangi bir kullanılmış makyaj malzemesi satın almak, kullanan kişinin bildiği ya da bilmediği hastalıkları size bulaştırmasına neden olabilir. Örneğin kullanılmış bir maskaradan göz enfeksiyonu kapabilirsiniz. Bu nedenle bu ürünleri sıfır almak daha iyi olacaktır.

Yeni bir masa almadan önce dikkat edilmesi gerekenler