iki-kişilik-çocuk-odası

İki kişilik çocuk odası dekorasyonu için 7 örnek

Çocukların aynı odayı paylaşması çok sıra dışı değil. Doğru ve yerinde düzenlendiğinde her ikisi içinde yeterli oyun ve çalışma alanları kazanırsınız.

Gittikçe küçülen mekanlarda yaşamda bir o kadar dağınık ve zor hale geldi. Söz edilen salon, mutfak, hatta banyo olduğunda pek çok çözüm üretiliyor ama çocuk odalarında durum daha farklı. Karşımızda her gün gelişen ve büyüyen biri ve buna göre şekillenen ihtiyaçlar listesi var.

Konu tek bir çocuksa kolayca çözebilirsiniz belki ama iki veya daha fazla çocuklu ailede yaşıyorsanız paylaşılan bir oda tasarlamak zorundasınız. Onların çalışma, oyun ve uyku alanlarını belirlemek, depolama problemini çözmek ve aynı zamanda konforlu bir yaşam alanı sunmak için kolları sıvama vakti.

GRAFİK VE İLGİNÇ DESENLERİ SEVİYORSA…

www.onlineshop.ca.

Ortaokul çağında ikiz kızlarınız varsa etnik Akdeniz desenleri, çiçekli patchworkler, doğal malzemeler ve keten gibi doğal dokumalarla romantik ve şık bir oda tasarlayabilirsiniz. İki yatak arasına depolama ihtiyaçları için bol çekmeceli bir dolap ve ayakucuna dekoratif sepetler yerleştirerek dekoratif çözümler yaratın.

ÇOCUĞUNUZUN BİR KARDEŞİ YOK AMA ARKADAŞI VARSA

O odasını yakın arkadaşları veya akrabalarıyla paylaşmayı seviyorsa, odayı daraltmayan ama gerektiğinde de uyku ve dinlenme alanı yaratan gizli yataklı bir karyola yerleştirerek onu mutlu edebilirsiniz.

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİNİ DESTEKLEYİN

Onların kişisel özelliklerini desteklemek için farklı yatak başı çözümleri geliştirebilirsiniz. Örneğin kalın çerçeveli bir model seçerseniz yatak başına her birinin sevdiği, topladığı ilginç objeleri dizerek kişisel alanlar yaratın. Ayrıca yatak başına asacağınız küçük tahtalara yapmaları gereken ödev ve görevleri yazarak onları yönlendirebilirsiniz.

AYNI YAŞ GURUBUNDA İKİ ÇOCUK İÇİN

Hem çalışma, hem de uyku alanının bölerken, dekorasyonda bütünlük yaratmak için çalışma masasını “L” tipi tercih edin ve çalışma alanlarını masanın bir birine bakan iki ucunda konumlayın. Böylece ders çalışırken iki kardeş birbirlerine yardımcı olur, bilgi alışverişinde bulunurlar, Bedrooms.

PEMBELİ KIZINIZA, LACİVERTLİ OĞLUNUZA…

İki çocuğunuzun cinsiyet farkını aynı ürünün ya da aynı desenin farklı renklerini kullanarak vurgulayabilirsiniz. Ayrıca uyku alanını bölmek için farklı dekoratif aksesuarlar kullanın. Raylı perdeler de çok pratik.

KARDEŞLERDEN BİRİ OKUL ÇAĞINDAYSA

Eğer kardeşlerden biri okul çağında, diğeri bebekse odada kendi alanlarını mekanı daraltmadan bölerken sınırları onlara ait eşyalarla belirleyin. Örneğin birinin yatak başına çalışma lambası yerleştirin, bebeğinize ise neşeli bir duvar apliği…

DAR ODALARA RANZA

Dar odalarda ranzalı yataklar kullanarak mekanı dikeyde genişletebilirsiniz. Sandıklı puflar oyun zamanı bittiğinde oyuncakları kolayca kaldırmaları için pratik ve avantajlı bir seçenek.

Çocuk odası küçükse neler yapılmalıdır? Dekorasyon önerileri