İki kardeş için keyifli bir oda

IKEA ile hazırladığımız projede, İstanbul Bağcılar’da Halil Efe ve Emir Ela kardeşlerin odasına konuk olduk. Odayı onların uyuyabileceği, çalışabileceği ve oynayabileceği şekilde düzenledik.

EVİN İHTİYAÇLARI BELİRLENDİ, DUVARLAR BOYANDI

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, ilk olarak İstanbul Bağcılar’daki evin sahibi Zehra Hanım ile görüşüp Halil Efe ve Emir’in odasındaki ihtiyaçlarını belirledi. Oda önce Jotun tarafından boyandı.

İki kardeş odayı birlikte paylaşacağı için ikisi için ayrı uyku alanı oluşturuldu. Bu alanlardan birine ranza yerleştirildi ve onun altında kalan alan ise çalışma alanı olarak değerlendirildi. Buraya uzun bir çalışma masası yerleştirildi. Bu masanın etrafında ise depolama alanları oluşturuldu.

BÜYÜK BİR DOLAP VE OYUNCAK ALANI

Odada çocukların giysilerini koyabilecekleri büyük bir dolap tercih edildi. Bu  dolabın üzerine aynalar yapıştırıldı. Ayrıca çocukların arkadaşlarını ağırlaması ve oyuncaklarını yerleştirebilmesi için de bir alan ayrıldı. Bu alana oyuncaklar için depolama alanının yanı sıra oturmaları için de bir bank konuldu.  Genel aydınlatmanın yanı sıra masa lambaları da tercih edildi. Oda genel renklere uygun perde, halı ve  aksesuarlarla tamamlandı.

Dolap ve aynalar: Çocukların kıyafetleri için odaya bir dolap yerleştirildi. Dolap üzerinde ayna kullanıldı. Hylkje ayna.
Çalışma alanı
Yatağın altında iki kardeş için bir çalışma alanı oluşturuldu.
Linmon masa tablası, Snille
Oyun için
Gelen arkadaşları ağırlamak ve oyuncakları toplamak için de bir alan oluşturuldu.
Trofast uzun raf iskeleti, Trofast bank, Cilla minder.
Odada bir de tek kişilik yatağa yer verildi. Bu yatağın özelliği altında çekmecelerinin bulunması. Flaxa yatak: (200×90 cm)

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Lise öğrencisine bol çözümlü bir oda: İşte öncesi ve sonrası