İdeal mutfak masası seçimi
İdeal mutfak masası seçimi

İdeal mutfak masası seçimi

Mutfak masanızı en iyi stile sahip olanların arasından seçerek aile yemekleriniz için eğlenceli veya rahatlatıcı ortamlar yaratabilirsiniz.

Şüphesiz mutfak masası evinize alacağınız en önemli parçalardan biridir. Hayalinizdeki masanın tasarımı ister modern ister geleneksel olsun ya da aile yadigârı haline gelmiş bir masayı kullanmayı düşünüyor olun, mobilya mağazalarında sıkışık alanlar için yerden tasarruf etmenizi sağlayan ve biçimsiz köşeler için ideal olan birçok dikkat çekici model yer alıyor. Bu ürünlerin birçoğu büfe, konsol ve  sandalye gibi tamamlayıcı parçalarla takım yapılabiliyor.

Mutfak masası
Laura Ashley.

Masanızı meşe, dişbudak ve ceviz gibi yıllar içinde yumuşayan bir cilaya sahip ve belirli dönemlerde isteğe göre üzerinde değişim yapılabilen materyaller arasından seçebilirsiniz. Masanızda modern bir etki yaratmak  istiyorsanız buzlu cam da tercih edebilirsiniz ancak buzlu camı zaman zaman cilalamanız gerekeceğini unutmayın.

Zımparalanmış çelik ve krom seçimler ise mutfağınız için mükemmel bir doku oluştururken, bu etki modern küçük ev aletlerinizle ikiye katlanacak bir şıklık da yaratır. Beyaz plastik masa tablaları ise trafiğin yoğun olduğu mutfaklar için pratik bir seçenek olabilir; bu seçiminizle çocuklarınızın ödevlerini yapabilecekleri dayanıklı bir alan elde edebilirsiniz.

MUTFAK MASASI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

• Ölçü önemli. İş mutfak masası seçmeye geldiğinde seçim yapmak çok zordur.

• Yuvarlak tasarımlar küçük alanlarda çok sayıda insanı bir araya toplayabilirken kare tasarımlar samimidir.

Evdema mutfak masası
Evdema.

• Eğer büyük bir aileniz varsa genişletilebilen dikdörtgen masalar size esneklik kazandıracaktır.

• Sandalyelerinizin ayaklarının masanızın ayaklarıyla çakışmadan masanın etrafına rahatça dizilebildiğinden emin olun.

• Masanızı satın alırken mekânınızın büyüklüğünü ve şeklini göz önünde bulundurmalısınız; yuvarlak masalar daha samimidir ancak her mekân yuvarlak masa koymaya olanak sağlayacak kadar genişliğe sahip olmayabilir.

Draco masa seti
Draco masa seti, Mudo Concept.

• Masa koyacak yer olmadığında açılır kapanır kanatları olan masalar alanınızı en iyi şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Eğer çok misafiriniz geliyorsa içerisinde masayı genişletmenize yarayan kanatlara sahip yemek masaları sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN