Hollanda’da canlı bir ev dekorasyonu: Renklerle dans eden köşeler

Son güncelleme:

Yağışlı iklimin ve gri gökyüzünün aksine, bu ev her daim güneşli. Hollandalı bir güzellik uzmanının parmak izlerini taşıyan bu evde içinizi ısıtacak, güzelliklerle dolu dekorasyon formülleri var.

Bu evi görür görmez etkilendik. Bir Hollanda evinden beklenmeyecek kadar çok rengi içinde barındıran ev, 32 yaşında ve instagram’da @colorful-kimmes hesabının da sahibi olan Kim’e ait.

Gökkuşağı renklerine bezeli olan evin sakinleri ise Kim’in eşi Remy, kızları Lola&Kiki, köpekleri Muffin ve Ponyo. Aslında ismi Kim; fakat Kimmes ismini tercih etmesinin sebebi, babasının küçüklüğünde kendisine hep bu şekilde hitap ediyor olmasıymış.

Adeta Bali’de bir avluya açılıyormuş hissi uyandıran bu tropikal yapraklarla ve renkli aksesuarlarla dekore edilmiş ev harikalar diyarı gibi.

RENKLER ÇOCUKLUKTAN GELEN BİR TUTKU

Evde bu kadar çok rengin olması ise ev sahibesinin çocukluğundan getirdiği bir tutku. O zamanlarda dahi odasında her rengin olduğundan bahsediyor. Renkler olduğu kadar desenler de Kim’in vazgeçilmezleri.

Aslında bir dekoratörün zevklerini yansıtırcasına dekore edilmiş olan evin en büyük sırrı, sahibesinin aynı zamanda bir güzellik uzmanı olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla bir yanda insanları güzelleştirirken bir yanda da evini güzelleştirmeyi büyük bir ustalıkla başarıyor. Kim evini aynı zamanda ev-ofis gibi kullanıyormuş. Yani müşterilerini de bu evde ağırlıyor.

Karıştır-yakıştır dekorasyon stilinin en güzel örneklerinden bazılarını bu evde görebilirsiniz. Mesela etnik stildeki bir obje modern bir sehpa ile şık bir uyum içinde.

Hardal sarısı kanepe salonda başrolde. Sık sık dekorasyonu değişen salonda değişmeyen yegane parça bu kanepe olmayı başarıyormuş. Arka plandaki kırmızı duvar ise kanepe ile çok çarpıcı bir kontrast oluşturuyor.

Evin en dikkat çekici özelliklerinden biri de, her köşeden sürpriz bir biçimde bitkilerin karşımıza çıkıyor olması.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfak renklere teslim olmuş durumda! Sarı ve kırmızının harekete geçiren enerjisi zemindeki dama desen karolarla kusursuz bir zıtlık sergiliyor. Buzdolabı ise bizim mutfaktaki favori seçimimiz.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odasında eklektik-bohem diyebileceğimiz bir stil var. Evin genelinde olduğu gibi burada da çarpıcı tonlar kullanmaktan kaçınılmamış.

Banyonun kalbinde kontrast tonlardan oluşan bu el yapımı çiniler var.

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

Çocuk odalarında biraz daha pastel renklerin hakimiyeti var. Pudra pembe ve havacı maviler dingin bir atmosfer yaratıyor.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR: @COLORFUL_KIMMES
Evim Dergisi 2019

Eklektik seçimlerle huzurlu bir ev tasarımı