Hobi kursları ile yaratıcılığınızı arttırın

Kendinizi geliştirmek, yeni hobiler edinmek ya da boş vakitlerinizi keyifli bir şekilde geçirmek istiyorsanız farklı kurslara yönelebilirsiniz. Sizin için kursları araştırdık.

SABUN YAPIMI

Evinizde kullanacağınız mis gibi sabunları kendinizin yaptığını düşünün. Düşünmesi bile güzel değil mi? Sabun kurslarının programlarında sabun eritimi, kalıplara döküm aşaması, renklendirme ve karışım teknikleri yer alıyor. Böylece renkli ve kokulu birbirinden güzel sabunlara sahip olabilirsiniz. Sabun kursları 100 TL.’den başlıyor.

naturasabunkursu.ticiz.com

zeytunesabun.com

sabunatolye.com

tatlidilimler.com

sabunkursu.com

sabunvekece.com

SERAMİK

Seramik atölyesinde, şekillendirdiğiniz seramik çamuruyla hayallerinizi gerçekleştirebilir, yarattığınız eserleri fonksiyonel veya dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Malzeme olarak kullanılan kırmızı çamur (çömlekçi çamuru), beyaz çamur, şamotlu çamur ve döküm çamuru, elde, çömlekçi tornasında ya da alçı kalıplarda şekillendiriliyor. Şekillendirilen çamur kuruduktan sonra fırınlanıyor. Seramik kurslarının fiyatları 300 TL.’den başlıyor.

atelyekeramos.blogspot.com.tr
eskizsanat.com

piseramik.com

demarttaksim.com

atolyeortakoy.com

bottoart.com

barakaseramik.com

topraktangelensanat.com

antalyaguzelsanatlar.com

Atölyem Seramik

CAM

Camın renkli ve büyülü dünyasına girmek için kurslara katılabilirsiniz. Bu kurslarda farklı workshop’lar mevcut. Cam üfleme, cam boncuk, camdan takı yapmak gibi değişik alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Fiyatlar kursların özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

camocagi.org

atolyecamdan.com

kathre.com

hishe.com

flameartglass.com

angoraglass.com

ebrususamcioglu.com

BOYAMA

Ahşaptan çantaya, kupadan saksıya her şeyi boyayabilirsiniz. Ahşap boyama teknikleri ile gerek eski eşyalarınızı yenileyebilir, gerekse ham malzemeden kendinize keyifli objeler yapabilirsiniz. Boyama kurslarında kursiyerlere teknikler öğretiliyor. Bunlar arasında çatlatma, one stroke, dekupaj, transfer, porselen, varak gibi teknikler yer alıyor.

eceaymer.com

alevozdegersanatatolyesi.com

anatoliasanat.com

sedefsanat.com

demiurksanatakademi.com

pupasanat.com

atolyehayatagaci.blogspot.com.tr

EBRU

Ebru, Osmanlı’dan günümüze gelen bir sanat. Kitre ile yoğunluğu artırılmış su üzerine özel fırçalarla özel hazırlanmış boyaları serpip desen oluşturup bunu kağıda aktarma sanatına ebru deniyor.

ebristan.com

besiktassanatmerkezi.com

ebrusitesi.com

suyuzu.com

bahtiyarebruevi.com

ebruevi.net

atelyesanat.com

izmirsanatatolyesi.com

ebrucu.com

ÇİÇEK TASARIMI

Canlı çiçekleri tanıyıp nasıl satın alacağı nızı, onlardan harika demetleri nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız çiçek tasarım atölyelerine katılabilirsiniz. Bu atölyelerde çiçek bakımı, çiçeklerde renk uyumu gibi bilgileri de öğrenebiliyorsunuz.

miafiorista.com

cicektasarimokulu.com

cicekakademi.com

marginalflowers.com

florart.com.tr

YEMEK KURSLARI

Sevdiklerinize daha lezzetli yemekler ya da farklı ülkelerin mutfaklarından tatlar sunmak istiyorsanız yemek kursları isizin için biçilmiş kaftan. Birkaç saatlik workshopların yanı sıra temel yemek ya da pastacılık kurslarına katılabilirsiniz. Temel kurslar uzun sureli oluyor.

chefstable.com.tr

uslaakademi.com

chefsistanbul.com

eksmutfakakademisi.com

msa.com.tr

kaylamutfaksanatlari

penelopemutfakatolyesi.com

atolyeful.com

turkishculinaryacademy.com

goldenchef.com.tr

bademmutfak.com

WORKSHOP’LAR/ATÖLYELER

İnstagramdaki birçok isim de zaman zaman çeşitli workshoplar ve atölyeler düzenliyor. Onların instagram hesaplarını takip ederek bu workshoplara katılabilirsiniz. Bu workshoplar arasında çeşitli kendin yap projeleri, puf yapımı, örgü teknikleri, bez bebek yapımı gibi değişik alternatifler yer alıyor. @belcimms

@aygul.sweethome

@gulen_turan_design_works

@dekotrend

@cigdemtalipoglu

@yaruze_

@cactusbazaar

@kecekecee

@keceinadi

@meltemyetizcrafts

@sehernigiz

@nilgun_bltcgl

@thehoopdesign

@bildiricimurat

@damyskitchen

@hatayapimatolyesi

@hosafatolye

@maebitkitasarim

@doppiocotto

@gizli_atolye

@kilart

@atolyem_seramik

BELEDİYELERİN KURSLARI

Bazı şehirlerde büyükşehir belediyelerinin de kursları bulunuyor. Ahşap boyamadan seramiğe, yemekten kaneviçeye, çiçekten mum yapımına birçok kursa devam edebilirsiniz. Ancak bu kurslar ücretsiz olduğu için kayıtlar oldukça çabuk doluyor. Bu nedenle internet sitelerinden kurs kayıtlarını takip etmeniz gerekiyor.

asmek.org.tr (Antalya)

ismek.ist (İstanbul)

ankara.bel.tr (Ankara)

gasmek.org.tr (Gaziantep)

seymer.seyhan.bel.tr (Adana)

busmek.bursa.bel.tr (Bursa)