Her zaman bulaşık makinesine atmanız gereken 4 şey

Bulaşık makinesinin doldurulması bir sanattır. Her şeyin temizlendiği ve tüm alanların kullanılabileceği bir sistemi kısa sürede kurmuş olabilirsiniz. Öte yandan, bir sonraki yıkamanız için sizlere eklemeniz gereken birkaç önerimiz var.

Eğer bulaşık makinesinde hala alanınız varsa, her zaman bulaşık makinesine atmanız gereken 4 şey var:

MİKRODALGA TABAĞI

Mikrodalgalar sıklıkla temizlense de sıçramalara ve yapışkan lekelere karşı son derece müsaittir. İçini elinizle temizlemeniz gerekse de tabağı istediğiniz her zaman bulaşık makinenize yerleştirebilirsiniz.

LAVABO SÜZGECİ

Eğer lavabonuz süzgeçli ise, bu süzgecin içini çöpe boşaltıp kendisini bulaşık makinesine yerleştirebilirsiniz.

BULAŞIK KURUTMA DEMİRLERİ

Demir ya da plastik… Genellikle mutfağın sevilen ürünlerinden biri tezgah üstü bulaşık organizerleri… Bu büyük parçaları da bulaşık makinenizin üst rafına yerleştirerek temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yıkanırken ters dönmesi muhtemel plastik kaplarınızı da tutmuş olacak.

KAŞIK DAYANAKLARI

Yemek pişirirken kaşıkları bıraktığımız kaşık dayanakları da zaman zaman iyi bir temizliğe ihtiyaç duyar. Bunları da bulaşık makinesinde sterilize edebilirsiniz.

BİR KASE SİRKE

Sert su, bulaşıklarınızı bulaşık makinesinden çıkardıktan sonra bile bulanık veya kirli gösterebilir. Bulaşık makinenizin üst rafına, bir kasede biraz sirke yerleştirerek bu sorunla mücadele edebilirsiniz.

Bulaşık makinesi

BULAŞIK MAKİNEM NEDEN BULAŞIKLARI TEMİZLEMİYOR?

SORU: Bulaşık makinem düzgün çalışmıyor. Her yıkamadan sonra, bulaşıkların üstünde leke ve yiyecek artıkları kalıyor, hiçbir şey düzgün temizlenmiyor. Bir çok farklı bulaşık tableti denedim ama hiçbiri işe yaramadı! Bana ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP: Bulaşık makineniz kireçlenmeden etkilenmiş gibi gözüküyor. Kireçlenme çoğu zaman fark edilmez, unutmamak gerekir ki bu hem bulaşık hem de çamaşır makinenizi kolaylıkla bozabilir, özellikle de yaşadığınız bölgedeki suyun kireç oranı yüksekse. Bulaşık makineleri için özel tasarlanmış kireç, yağ ve artık çözücü bir ürün kullanmayı deneyin.

Temizlik malzemeleri nasıl temizlenmeli?

Bulaşık makinenizin değişmesi gerekiyorsa