Bulaşık makinenizin değişmesi gerekiyorsa

Doğru bulaşık makinesiyle para, zaman ve sudan tasarruf edebilirsiniz. Yeni bir makine alırken bu üç noktayı sorgulamanızda fayda var.

Sudan tasarruf sağlayan ve A grubu enerji tüketimleriyle elektrik harcamalarını büyük oranda kısmayı sağlayan yeni nesil bulaşık makineleri tam anlamıyla çevre dostu. Değişen ebatlar, kulpsuz tasarımlar, entegre üniteler, kristalleri çizmeyen sistemler, asansörlü sepetler gibi fonksiyonlar sayesinde her evin yaşam stiline ve ihtiyacına uygun bir model mutlaka var.

Eliniz dolu olsa bile makine kapağını açmak için kullanılan tutamaklaryerine, hafifçe dokunarak açma fonksiyonu ile yeni nesil bulaşıkmakineleri rahat kullanım imkanı sağlıyor. One Touch bulaşık makinesi, Gaggenau.


Satın alma rehberi

Ebat: Standart bir bulaşık makinesi 60 cm genişliğindedir. Ancak daha dar mutfaklar için 45 cm olanları da mevcut. Küçük aileler, yalnız yaşayan ya da dar alanlar için ikinci ebat akıllıca bir seçim olabilir.
Kapasite: Tabaklık, kaşıklık, tencereler için entegre üniteler makineden makineye değişir. Standart bir bulaşık makinesi 12-14 arasında değişen farklı konumlandırma ünitesine sahip.
Programlar: Program adetleri ve tipleri her makinede değişiklik gösterir. Standart bir makinede ekonomik yıkama, ana yıkama, kısa program bulunur. Ancak akıllı sensörlü bulaşık makineleri, makineye yerleştirilen bulaşıkların kirlilik oranını tespit ederek ne kadar su, zaman ve deterjan tüketimi gerektiğini tespitleyebiliyor.
Enerji tüketimi: Bulaşık makinelerindeki enerji tüketimi A-G sınıfı arasında değişiyor. En verimli kategori ise A’dır.
Su tüketimi: 6 litre kadar az su tüketebilen bulaşık makineleri bulunuyor. Su faturalarınızı kısmak için ideal bir tercih olabilir.
Ses seviyesi: Sessiz çalışan bir bulaşık makinesi vazgeçilmez bir seçim. Bunun için 38-40 dB olan modellere bakabilirsiniz.
Entegre özellikler: Ayarlanabilir sepetler, çıkarılıp takılan üniteler, yüksekliği ayarlanabilen sepet sistemleri kolaylık sağlar.

Acelesi olan kullanıcılara, otomatik olarak yüzde 50’ye varan zaman tasarrufu sağllıyor. “JetPlus” opsiyonlu bulaşık makinesi, Profilo.