HER-EVDE-olması-gereken-eşyalar
HER-EVDE-olması-gereken-eşyalar

Her evde olması gereken eşyalar – 10 maddede olmazsa olmazlar

Her evde olması gereken bazı eşyalar vardır. Her ev sahibi birbirinden farklıdır. Dolayısıyla her ev de, birbirinden farklıdır. Ancak eviniz neresi olursa ve siz nasıl bir kişiliğe sahip olursanız olun olmazsa olmaz eşyalar her evde aynıdır. Özellikle de burası, ilk eviniz ise…

Aşağıda sıraladığımız bir evin olmazsa olmazları listesinde yer alan birçok nesne pratik kullanıma yönelik olsa da bazıları estetik ve rahatlığı evinize taşıyacak nitelikte. Ne de olsa eviniz fonksiyonel olduğu kadar, hoşunuza gidecek eşyaları da barındırmalı.

1- ACİL AYDINLATMA KAYNAĞI

Her evde olması gereken eşyalar arasında ilki acil aydınlatma kaynağı. Rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir el feneri, mum, kibrit veya şarjlı lamba (şarjı dolu olarak) evinizde bulunmalı. Çok fazla ihtiyacınız olmasa da acil bir durumda ne kadar işe yaradıklarını göreceksiniz.

Dilim kütüklerden çok amaçlı mumluk

2- HAVLULAR

En az iki banyo havlusu ve iki mutfak havlusu evinizde bulunmalı.

3- TEMEL MUTFAK EŞYALARI

Temel mutfak eşyaları arasında öncelikle 6 kişilik bir çatal, bıçak ve kaşık takımınız mutlaka olmalı. Hayatınızda hiç yemek pişirmeseniz bile…

4- KÜÇÜK BİR ALET TAKIMI

Çekiç, düz uçlu tornavida, yıldız tornavida ve pense yeterli olacaktır. Bunları kullanarak kaçıran sifonu tamir edebilir, duvara resim asabilir ya da boya kutusunu açabilirsiniz. Tabii daha bir sürü şey yapabilirsiniz.

5- KÜÇÜK BİR TEMİZLİK SETİ

Ne kadar titiz biri olsanız da yere bir şeyler dökebilir, etrafı kirletebilirsiniz. Temizlik setinizde sadece çok amaçlı bir temizlik spreyi ya da kremi ile bir sünger bile olsa işinizi görür. Evinizi güzel ve temiz tutmak için düzenli olarak bu ürünleri kullanmalısınız.

6- YEDEK ANAHTAR

Evinizin bir çift anahtarını kardeşinize, annenize ya da arkadaşınıza, kısacası güvendiğiniz bir kişiye verin. Hiç ihtiyacınız olmasa bile yedeğinin bulunması bir güvence olacaktır. Ayrıca anahtarınızı nereye koyduğunuzu sık sık unutuyorsanız, kapının yakınında bir yedek anahtar daha bulundurabilirsiniz. Ama onları sadece asıl anahtarlarınızı gerçekten bulamadığınızda kullanın.

7- GERÇEKTEN SEVDİĞİNİZ BİR ŞEY

Yeğeninizin yaptığı çerçeveletilmiş bir çizim, sevdiğinizin armağan ettiği bir vazo, en sevdiğiniz tatilden bir hatıra. Ne kadar sık gördüğünüzün bir önemi yok, yeter ki size keyif veren bir nesneyi evinizde sergileyin.

8- NEVRESİM TAKIMI

Elbette ki büyük bir ihtiyaç. Uzun süredir aynı çarşafları yıkayıp tekrar kullanıyorsanız, yeni yatak takımlarına ihtiyacınız var demektir.

Küçük yatak odaları için akılcı dekorasyon çözümleri

9- BİRAZ SANATSAL BAKIŞ

Bej duvarlarında hiçbir sanat eserinin yer almadığı bir apartman dairesi hüzünlü ve biraz da ruhsuz olabilir. En azından duygulara hitap eden bir kartpostalı çerçeveleyin ya da en sevdiğiniz yağlı bayo resmin renkli fotokopisini alın. İnternette ya da yerel fuarlarda, ikinci el eşya mağazalarında araştırma yapın ve evinizin duvarlarını daha sıcak ve kişisel yapacak birşeyler bulun.

10- OTURACAK RAHAT BİR YER

Uzun telefon konuşmalarında, kitap okurken, ağlarken veya sadece duvara boş boş bakarken bile rahat edebileceğiniz bir yeriniz olsun. Her şeyden önce eviniz sizin sığınağınızdır.

İster bir apartman dairesinde oturan ve mutfaktan çıkmayan bir lezzet ustası olun, ister küçük bir kır evinde gerçek bir vegan, isterseniz de bungalovda yaşayan “kendin yap” stilini benimsemiş bir bohem olun farketmez. Bunlar mutlaka olsun.

İLK EVE ALINMASI GEREKENLER