Haydi kış pikniğine çıkıyoruz!

Kim demiş, kış eve kapanmak içindir diye! Ufak bir hazırlık ve içimizi ısıtacak doğru yiyecek-içecek tercihleri ile bu mevsimde de dışarının tadını çıkarıp temiz havadan faydalanabiliriz. Çocuklarınızın da çok seveceği bir kış pikniği organize etmek isterseniz, size güzel önerilerimiz var.

Bu kış pikniği ile çocuklarınızın kahramanı olabilirsiniz

Kış pikniğinde çocukların başını döndürmek isterseniz sıcak çikolata hazırlamayı unutmayın. Tek yapmanız gereken ısıttığınız sütün içerisine biraz çikolata (belki biraz da krema) eklemek. Dilerseniz zencefil ve/veya marshmallow da ilave edebilirsiniz.

Örtü, Ikea. Yastıklar, Tepe Home. Kulplu çorba kaseleri, Paşabahçe.

Mutlu son
Marshmallow’ları tamamen erimeyecek şekilde ateşte pişirip erimiş çikolataya batırmak veya bisküvi parçalarının arasında yemek… Bu nefis koku etrafa yayılınca kimsenin içeriye girmek isteyeceğini sanmıyoruz! Marshmallow’ları, dışını desenli kağıtla kaplayabileceğiniz veya boyayabileceğiniz bir konserve kutusunda sunabilir, sıcak çikolatanızı da emaye bir tencereye koyabilirsiniz.

Sepetsiz piknik olmaz
Sandviçleri fırın kağıdına sarıp ipliklerle bağlayabilirsiniz. Çocuklar için havuç, elma gibi sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamayı ihmal etmeyin. Küçük termoslara farklı damak zevklerine göre içecekler hazırlayabilirsiniz.

Sepet, Euroflora.


Termosu nuzu n başına çorap örün!

Tığınızı hazır edin, termosunuza güzel bir kılıf örün. (Kılıfı eski bir şalı iki kenardan birleştirip dikerek de hazırlayabilirsiniz.) Hem termosunuzu tutarken elleriniz üşümez hem de içeceğiniz, daha görüntüsüyle içinizi ısıtır.

Sepet ve örtü, Ikea

HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR