Halkalı’da 160 m2, 3+1 evdeyiz: Cesur kombinasyonlar

Koyu tonlar, gold ve cam detaylar ile şekillenen yaşam alanları, cesur kombinasyonlara sahip. Tuğba Korkmaz, eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı 160 metrekarelik evini ve yaşamlarını şöyle özetliyor:

“FARKLI RENKLERİ BİRLİKTE KULLANMAYI SEVİYORUM”

“Halkalı’da bir sitede 3+1 bahçe katında yaşıyoruz. Güzellik salonu sahibiyim. Uzun zamandır evimde yenilik yapmak istiyordum. Önce dekorasyon dergilerini inceleyerek fikir edindim. Sonra harekete geçmeye karar verdim. Bunu yapabilirim diye düşündüm. Değişikliğe salonumdan başladım.

Farklı renkleri birbirleriyle beraber kullanmayı seviyorum. Alışılmışın dışında koyu renkleri, aynaları ve gold aksesuarları kullanmayı tercih ettim. Yatak odamızı tasarlarken kontrast renkleri bir arada kullanmayı seçtim. Siyah beyazdan gelen o asil uyum ortaya çıkmış oldu.”

Salonun koyu renge boyanan duvarlarına hareket katmak için çıta uygulaması yapılmış.

Yemek masası duvarındaki çıtaların içerisine aynı ebatta aynalar yerleştirilerek odak noktası yaratılmış.
Kanepenin arkasındaki duvar yaratıcı bir saate ev sahipliği yapıyor. Çıtaların arası bu sefer saat olarak kullanılmış.

ANTRE DEKORASYONU

Antrenin koyu duvarlarına renk katmak gold çerçeveli bir ayna ile beyaz lake ve cam+gold metal detaylı bir dresuar kullanılmış.

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

Evin küçük bireyi kendi odasında kendi seçimlerini yapmış. Geniş bir çalışma ve oyun alanı kalması için katlanır yatak kullanılmış.

EVİN BAHÇESİ

Eve dönüşte bahçede oturup günün yorgunluğunu atmayı seviyorlar. Bu nedenle bu alanda rahat ve huzurlu bir renk olan beyazı tercih etmişler.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odası siyah ve beyazın mükemmel birlikteliği ön planda. Siyah ağırlıklı mobilyalar ile uyumlu siyah-beyaz çizgili duvar kağıdı tercih edilmiş. Aksesuarlar yine gold ağırlıklı. Mor abajurlar odanın sofistike görünümünü pekiştiriyor.

GOLD DETAYLAR

Bu evin vazgeçilmezlerinden biri de gold detaylar. Aksesuarların çoğunda bu rengi görüyoruz.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM ÖZBUNAR
Evim Dergisi 2016

Ev turu: Şehrin içinde ama yeşille iç içe geçmiş bir evdeyiz

Ev turu: Her katı dekore edilmiş bir villadayız