evim ile ev turu
evim ile ev turu

Ev turu: Şehrin içinde ama yeşille iç içe geçmiş bir evdeyiz

Evim Dergisi, ilham verici dekorasyon fikirleri için ev turu yapmaya devam ediyor. Evim ile Ev Turu’nun 13. bölümünde Yüksek Mimar Banu Hatipoğlu ile Tarabya’da 250 m2 bahçe dubleksi bir daireye konuk olduk.

FONKSİYONEL VE SPOR EV DEKORASYONU

Ev sahibi modern bir hayatı olan ve küçük bir erkek çocukları olan şirin bir çiftti. Bizden fonksiyonel , spor bir ev sahibi olmak istediklerini belirterek bir ev istediler. Biz de onların bu isteklerine ve karakterlerine uygun bir ev tasarladık.

Banyo dekorasyonu

ÜRÜN SEÇİMLERİNDE RAHAT VE FONKSİYONEL OLMASINA DİKKAT EDİLDİ

Bütün ürün seçimlerinde mobilyaların rahat ve fonksiyonel olması ilk tercihimizdi. Renklerde bir armoni yakalamaya çalıştık. Bunlar hem kumaş dokularındaki sıcaklık hem renklerin geçişlerindeki yumuşaklıkla bir araya geldiğinde hayal ettikleri güzel dokuyu yakalamaya çalıştık.

Mutfak dekorasyonu

AHŞAP VE KUMAŞ SEÇİMİ

Ahşap önemli bir unsurdu ama açık renkli modern bir ahşap, klasik hissi vermeyen bir ahşap…

Kumaşlarda mavi ve toprak tonlarının güzel uyumu onlar için önemliydi ve bunu bu şekilde kullanmaya çalıştık.

Koltuk seçimi

EVİM İLE EV TURU: VİDEO İZLE

MASA BAHÇEDEKİ DOĞALLIĞI İÇERİ TAŞIDI

Tamamen basit bir masa, bahçedeki doğallığı içeriye taşıyan modern bir unsurken onun yanındaki kadife yumuşaklığındaki koltuklar, yine doğal bir malzeme olan mermer, doğal kaplama özel yapım bir TV ünitesi ile bu doğallık, sadelik ve fonksiyonellik ihtiyaçlarına cevap verdik.

Evim ile ev turu masa

ŞÖMİNE

Bir sitede bahçe kullanımlı daire olan bu dairede, şömine kullanımını nasıl sağlarız diye düşündüğümüzde bacalı klasik bir şömine yapamayacağımızı ama bunun yerine başka alternatifler kullanılabileceğini öngördük ve paylaştık.

Doğal görüntü oluşturmak için şömine doğal taşlarla süslendi. Mekanı ısıtan ve yandığında insanın içini ısıtan bir şömine tasarladık.

Şömine evim ile ev turu

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ALANLAR

İnsanlar bazen tek başına kalmak istiyorlar bunun için kişiselleşmiş alanlara ihtiyaç var. Bunun için anneye özel bir köşe hazırladık.

Ev 4+1 olarak tasarlanmıştı ancak biz ailenin ihtiyaçlarına göre bu evi tekrar 3+1 haline çevirdik. Bu şekilde üst katta daha ferah bir ebeveyn yatak odası, daha ferah bir çocuk odası ve banyo alanları yarattık.

Alt katta ise akıllı depolama sistemleri ile merdiven altını kullanarak hem güzel bir kitaplık hem de hafif country dokunuşları hissettirebilecek noktalar yarattık.

Kişiselleştirilmiş alan

Yeni dekorasyon fikirleri ve kendin yap projeleri, Evim İle Ev Turu videoları ve birbirinden güzel videolar için Evim’in Youtube kanalına abone olmayı unutmayın…

Evim’in Youtube hesabı için tıklayın

Ev turu: Her katı dekore edilmiş bir villadayız

Evim ile Ev Turu… Bu kez İstanbul’da müstakil bir evdeyiz

Evim ile Ev Turu: Halkalı’da çok renkli bir eve konuk olduk…

Evim ile Ev Turu: Bu kez Bursa’da ferah bir eve konuk olduk…