Ev turu: 157 metrekarelik evde en büyük ilham kaynağı doğa

Doğal malzemenin bolca yer aldığı bu ev, şöminesi, ahşap ve deri mobilyaları, yumuşacık tekstil ürünleri ve tamamlayıcı aksesuarlarıyla içimizi ısıtıyor.

Ev sahipleri doğal ve ham malzeme, el işçiliği ve tarihi parçaları seviyor. İş seyahatleri ve aile tatillerinden alınan parçaları evlerine taşımışlar.

Salonda Kanepe ve koltuk Nam ahşap, zeytin ağacı sehpa Keresteciler Sitesi, şömine Hürsan, yapay kürk Koçtaş, fenerler Paşabahçe’den alınmış. Şöminenin olduğu duvar taş tuğla ile kaplanıp bu duvarda raflar ile bir kitaplık oluşturulmuş. Bu alanı İç Mimar Berfu Olcan tasarlamış. 

157 METREKARELİK APARTMAN DAİRESİ BAHÇE KATINDA

Güven Ailesi’nin Halkalı’daki evlerindeyiz. Dört kişilik aile, bahçeye açılan 157 metrekarelik bir apartman dairesinde oturuyor. Melike Hanım’ın bu evi sevmesindeki en önemli nedenlerden biri bahçe katı olmasıymış.

“Güzel bir bahçe katıydı bizim ki. Kendi zevkimize göre ufak dekorasyonlar yaptık. Salonun duvarına tuğla ördürdük. Yatak odasına gizli kapılı bir kitaplık yaptırdık. Balkonu kapattırıp kış bahçesi haline getirdik” diye anlatıyor Melike Hanım.

EN BÜYÜK İLHAM KAYNAĞIM DOĞA

Evin dekorasyonuyla ev sahipleri ilgilenmiş. Bu konuda da en büyük ilham kaynakları doğa olmuş. Ağaç, hasır, taş ve mermer gibi doğadaki malzemeler bu evde bolca yer bulmuş. Yatak odasının ise daha sade ve kullanışlı olmasına dikkat edilmiş. Buradaki giyinme odası kapatılarak önüne bir kitaplık yapılmış ve arka alanda ekstra bir depolama alanı ortaya çıkarılmış.

SICAK VE SAMİMİ YILBAŞI SOFRASI

Bu sofra siyah-beyaz ekosenin hakimiyetinde. Runner’lar ve tabaklar ekose desenli seçilmiş. Kırmızı peçete ve aksesuarlar bu ikiliye sıcaklık katmış. Ayrıca hasır Amerikan servis ve ağaç dalları ile naturalist çizgi tamamlanmış.

Ahşap yemek masası İtalya’dan alınmış. Masanın arkasındaki duvar Antik Tuğla’dan alınan tuğlalar ile kaplanmış. Büfe Nam Ahşap. Evin minik üyesi Beyaz da, kostümünü giymiş ve şimdiden yılbaşı akşamına hazır.

MUTFAK DEKORASYONU

Bu evde herkesi mutfakta bir şeyler yaparken görmeniz mümkün. Alanda yeterince büyük olmadığı için mutfağın pratik ve malzemelerin kolay ulaşılabilir olmasına dikkat edilmiş. Bol depolama alanı kullanılarak tezgah üstlerinin boş kalması sağlanmış.

BALKON DEKORASYONU

Balkon kapatılarak yeşilliğe bakan bir kış bahçesi oluşturulmuş. Yerleştirilen klima sayesinde bu alan kış aylarında da kullanılır hale gelmiş.

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

Azra odasını kendisi planlamış. Renklerden mobilya seçimine kadar her şeye o karar vermiş. Odada yatma alanı dışında çalışma ve oturma alanları da bulunuyor.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odasındaki en önemli mobilya kitaplık. Çünkü arkasında bir depolama alanı saklıyor! Özel olarak tasarlanmış. Tablolar Melike Hanım tarafından yapılmış. Cam obje ise Happy Craft İstanbul.

Ev turu: Doğanın ortasında modern bir çiftlik evindeyiz