Giysi dolabı ile oda bölme: Bölerken giysileri de depoluyor!

Son güncelleme:

Aydınlık ve ferah açık planlı yaşam alanlarının konforu tartışmasız ki hepimiz için cezbedici. Peki hiç, açık planlı bir yaşam alanını bir giysi dolabı ile bölmeyi düşünmüş müydünüz?

Son zamanlarda mobilyaları atmayıp dönüştürmek oldukça yaygın bir düşünce tarzı. Alanı bu şekilde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek, adapte edilebilecek şekilde dönüştürmek de akıllıca bir fikir. Yatak odası, oturma odası ve mutfak gibi bambaşka işlevlere yönelik olan alanları genellikle duvar ile bölmeyi tercih ediyoruz. Ancak alanı daraltan, ferahlık hissini minimize eden bu çözüm yerine mobilyaları bölücü olarak değerlendirmeyi deneyebilirsiniz.

FORMU DA İŞLEVİ DE DEĞİŞİYOR

Londra merkezli bir tasarım ofisi olan Studiomama’nın tasarlamış olduğu “metamorfik” giysi dolabı, farklı fonksiyonlara yönelik tasarlanmış. Gündüz sıradan bir giysi dolabı gibi görünen bu dolap, gece açılarak neredeyse boydan boya alanı bölüyor.

BASİT DÜŞÜNÜN

Akçağaçtan tasarlanan dolap pastel tonlarda, hafif ve yalın bir tasarıma sahip. Bir adet askı ve farklı ebatlarda 10 çekmeceden oluşan dolabın kapakları, bir paravan gibi açılarak yatak odası alanını mekanın geri kalanından ayırabiliyor.

UYARLAYIN

Studiomama’nın kurucusu olan Nina Tolstrop, bu dolabı kendi yaşam alanında mutfak ile oturma odasını yatak odasından ayırmak için tasarlanmış. Ancak benzer bir sistemi siz çalışma alanınızla ana yaşam alanınızdan ayırmak için de kullanabilirsiniz.

Bu giysi dolabının çalışma masası versiyonunu isterseniz yaklaşık olarak 900 TL. bir bütçe ile yapı marketten kestirebileceğiniz çıta ve plakalarla yaptırabilirsiniz. Pembe olan alanlarda sert polyester kumaş kullanabilirsiniz

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR: DENNIS PEDERSEN VE ELSA YOUNG

Odaları camla bölelim mi? 8 farklı camla oda bölme örneği