Giyinme alanı için bir odadan vazgeçer misiniz?

Yatak odası dışında bir giyinme alanı organize etmek, komple bir odayı bunun için kurgulamak… Peki odaları akıllıca kullanmak mı, boşa harcamak mı? İşte size iki farklı görüş, iki farklı yaklaşım…

İlginizi çekebilir: Giyinme odası nasıl olmalı?

“KIYAFETLERİMİ SIKIŞTIRMADAN, RAHATÇA SERGİLEMEYİ VE SEÇMEYİ SEVİYORUM”

Giyinme alanı için bir odadan vazgeçer misiniz?

Cevabım kesinlikle evet! Hatta evde yerim ve imkanım olsa giysilerim için birden fazla oda bile ayırabilirim. Çünkü kıyafetlerimi ve ayakkabılarımı sıkıştırmadan, adeta bir mağazadaymışçasına rahatça sergilemeyi seviyorum. Ayrıca düzen için ekstra hassasiyetim olduğundan eşyaların her zaman düzgün bir şekilde durması benim için oldukça önemli. Bu yüzden ayrı bir odayı giyinme odası olarak kullanmayı tercih ediyorum. Takılara, kıyafetlere, ayakkabı ve aksesuarlara ayrı alanlar ayırdığım için her şeyi rahatça görebiliyor ve böylece giyinirken kıyafet kombinlerimi kolayca oluşturabiliyorum. Giyinme odamın ayna ağırlıklı olarak kurgulanması da benim için önemli bir kriter. Küçük metrekareli bu odaya ferahlık ve derinlik katmak kullanım açısından da avantaj sağlıyor. Oda için tercih ettiğim renkse mekanları aydınlık kılan beyaz. Ancak bunu pembenin yumuşak pastel tonu ile buluşturarak odaya biraz romantik ve dinginleştiren bir hava kazandırmak özellikle benim ruhuma çok iyi geliyor. Akşamları işten sonra sadece düşüncelerden uzaklaşmak, kafamı boşaltmak için bile odaya gitmekten zevk alıyorum. İstediğim kombinleri yapıp, her şeyi tamamladıktan sonra güne aynada kendime son bir bakış atarak başlamak daha keyifli bir hal alıyor.

ECE ŞENYILDIZ, ECCE KURUCU VE TASARIMCI.

“İÇİNDE SEVDİĞİM ŞEYLERİN OLDUĞU BİR KAHVE VE OKUMA KÖŞESİ DAHA ANLAMLI GELİYOR”

Pandemi ile başlayan evde uzun süreli yaşam dönemi ile birlikte ben de minimalist akımı kendi hayat felsefeme adapte etmeye başladım. Bu yüzden hayatımdaki tüm fazlalıklardan kurtulmayı önceliğim haline getirdim. Mağazalardaki o kalabalıktan ve albenili görüntüden de epeyce uzaklaştım. İşe hiç kullanmadığım ya da sadece birkaç kez giyip kenara attığım giysileri dolabımdan çıkarmakla başladım. Şimdi dolabımda sadece devamlı giydiğim, içinde kendimi mutlu hissettiğim kıyafetlerim yer alıyor. Dönemsel olarak onları da elemeyi ve dolabımı daha da sadeleştirmeyi planlıyorum. Bu yüzden giyinme odası için başka bir odayı kesinlikle feda etmem. Bunun yerine içinde sevdiğim, anısı olan aile yadigarı objelerin, eşyaların olduğu, küçük bir kahve+kitap köşenin kurgulandığı samimi bir oda bana daha anlamlı geliyor. Elbette çocuklu bir hayatta bunun zorluğunu tahmin edersiniz. Çocukların alanına karışmak mümkün olmasa da kendi alanımda sadelikten yanayım ve az öz kıyafetlerle küçük bir gardırop bana yeterli geliyor. Ayrıca minimalist akımı, aksesuarlar, tabak çanak, mutfak aletleri gibi evimin her yerinde uygulamaya çalışıyorum. Çünkü her şeyin az ve öz olmasını istiyorum.

DUYGU DERUN, İLETIŞIM DANIŞMANI.

Dolapta ve giysi odasında depolarken alan kaybettiren 10 hata

Giysilerde delik açan böcek çeşitleri! Bu zararlılara dikkat