genç kız odası duvar boyası
genç kız odası duvar boyası

Genç kız odası için ne renk duvar boyası kullanılmalı? Ev terapisti yanıtladı

Genç kız odası için ne renk duvar boyası kullanılmalı? Genç odasını boyamak istiyorsanız Ev Terapisti pratik fikirler verdi…

“Merhaba, 12 yaşındaki genç kızım odasını boyamaya karar verdi. Pembeden sıkıldığı için gri istiyor. Oda aydınlık ve güneş alıyor. Çalışma, uyku ve konfor düzenini bozmadan motive edecek renk önerisi alabilir miyim? Teşekkürler.”

Aslı Balkanlı Ay.

GRİ İLE KOMBİNLENEBİLECEK RENKLER

Ev Terapisti: Merhaba, Bol pencereli ve aydınlık bir odayı kızınızın isteği gibi değerlendirebilirsiniz. Ancak açık veya orta tonlarda griler tercih edin ve bunu su yeşili ve pastel pembe ile aydınlatın ya da parlak sarı ve yeşil ile canlandırın. Eğer gri olmasın derseniz kırık beyazı parlak renklerle kullanabilirsiniz. Önerim yatak başı duvarını kapı ile birlikte gri, diğer duvarları da kombin renklere boyayın.

Mesela kolon ve kiriş için vurgulu bir renk tercih ederek odak noktası yaratın. Yatağın karşı duvarında renklere geometrik motifler üçgenler oluşturarak bir pano havası yaratabilirsiniz. Ayrıca özellikle kız çocukları için çok keyifli duvar kağıtları var bunları gri renkli duvarlarla kombinleyebilirsiniz.

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için: terapist@evimdergisi.com.tr

Merdiven altına ne yapılabilir? Ev terapisti yanıtladı