Gaziosmanpaşa’da neo klasik bir dairedeyiz

Evim ile Ev Turu’nda bu hafta ev sahibimiz Aygül Küçükhüseyin. Örgü ve dekorasyonla ilgilenen Aygül Hanım’ın İstanbul Gaziosmanpaşa’daki neo klasik tarzda döşenmiş evine konuk olduk.

Yaklaşık olarak 110 metrekarelik bir eve konuk olduk. Aygül Hanım, “İki kızım var. Instagram’da dekorasyon, örgü ve tarif gibi şeyler paylaşıyorum.” diyor.

Gaziosmanpaşa semtindeki evler genellikle eskidir ancak bu eve girince yepyeni bir atmosfer karşılıyor bizleri. Ev sahibi, “Bazı tadilatlar yaptırdık bazılarını kendim yeniledim. Örneğin mutfak dolaplarını kendim yeniledim. Koltukları da yine kendim kapladım. Gümüş rengini çok seviyorum ve bu nedenle gümüş, ayna gibi detaylar kullandım.” diyor.

Işığı yansıtan yüzeyler sayesinde ev daha aydınlık görünüyor. Koltuklarda kapitoneler var. Modern bir chesterfield etkisi var denilebilir. Salondaki şömine gerçek olmasa bile neredeyse o etkiyi tamamen verebiliyor.

Bu oda yaklaşık 25 metrekare ve oturma alanı ile yemek alanını birbirinden ayıran bir kemer yapısı var.

Gri hakimiyeti diğer odada da görülüyor. Duvarlarda çıta uygulaması var. Ev sahibi kendisi hazırlamış. Paylaşımlı olarak kullanılan çalışma masası ev sahibi tarafından özel olarak yaptırılmış. Bu oda çok güzel bir balkona açılıyor. Küçük ama iki kişinin rahatlıkla oturabileceği bir alan olmuş.

Masa üzerindeki tepsi de ev sahibi tarafından yapılmış. Masa üzerinde yer alan minik şömine de çok şık görünüyor.

Evin yatak odasında yine monokrom renk kartelası dikkat çekiyor. Yatak başında yine bir ayna detayı dikkat çekiyor. Komodinleri ev sahibi özel olarak tasarlatmış.

L şeklinde dönen bir mutfak var. Bu alanda demlik koleksiyonu dikkat çekiyor. Ev sahibi koleksiyonunu duvar rafında sergiliyor.

Ev sahibi, “Mutfak dolaplarını 15 yıldır hiç değiştirmedim. Kulplarını, boyasını ve mermerini değiştirdim ve kendim boyadım.” diyor. Siyah ve beyaz uyumu bu alanda da dikkat çekiyor.

Mutfakta küçük bambular da odak noktası olarak görülüyor. Bitkiler mutfağın her yerinde görülebiliyor. Raylar ile mutfakta odak noktaları oluşturulmuş.

Ev Turu: Ataşehir’in palmiyelerinin en tepesindeyiz