Ev Turu: Ataşehir’in palmiyelerinin en tepesindeyiz

Ataşehir’deki bir rezidansın Penthouse dairesini geziyoruz. Oldukça geniş bir alana sahip olan daire; 6 metrelik yüksek tavanları, kış bahçesi ve teknolojik mutfak ekipmanıyla akıllarda yer ediniyor. İç Mimar Nedret Tuncer’in anlatımıyla Özlem ve Onur çiftinin Ataşehir’deki 320 m2’lik dairesini inceleyelim…

ATAŞEHİR’DEKİ 320 METREKARELİK LÜKS PENTHOUSE EVİ – VİDEO

Evin tüm bölümleri ve detaylar için Ev Turu videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

EVİN GİRİŞ BÖLÜMÜ

İlk olarak evin antresinden gezmeye başlıyoruz. Girişteki bu bölümde ayakkabı giyeceğimiz bir alan yer alıyor. Güzel bir puf ve üzerinde şık bir aydınlatma yer alıyor. Bu alanın tam karşısında sizi karşılayan bir dresuar ayna dikkat çekiyor.

Mermer yüzeye sahip ayna çizilmelere karşı dayanıklı. Hemen üzerinde ise kendinden aydınlatmalı bir ayna görüyoruz. Evin pek çok alanında bu yuvarlak formlar yer alıyor. Zeminde büyük ebatlı 60×20 seramiklerimiz var. Seramikler hafif parlak, gri bir mermer dokuya sahip.

Evin genelinde nötr, gri tonlar, isli meşe, ahşap renkleri ile uyumlu olarak seçildi. Hole doğru yürürken solda ve sağda iki adet dolap tasarladık. Bu portmanto dolapların içleri evdekilerin ihtiyaçlarına göre tasarlandı.

KIŞ BAHÇESİ

Holden devam ettiğimizde hemen karşıda bizi karşılayan çok güzel bir kış bahçesi var. Burayı Özlem Hanım’ın isteğine göre tasarladık. Hemen karşıda geniş bir kütüphane yer alıyor. Kütüphane tasarımında arka paneller kullanılmazken dekoratif tuğlaya yer verildi.

“HAYALİM KENDİME BİR DÜNYA YARATMAKTI”

Aynı alanda gizli bir şömine yer alıyor. Köşede ise bir kahve köşesi var. Bu sayede sıcak bir alan oluşturuldu. Özlem Hanım bu alan ile ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Tam hayal ettiğim gibi oldu. Gerçekten çok güzel bir ortam oluştu. Hayalim kendime bir dünya yaratmaktı aslında; kitaplarım, kahvem, müziğim, gökyüzü… Dolayısıyla tam istediğim gibi oldu. Gören herkes çok beğeniyor.”

SALON DEKORASYONU

Salona girerken geniş bir koridordan geçiyoruz. Ev sahibinin kızı Selin piyano çaldığı için piyanosunu buraya konumlandırmak istedik. Hemen arkasında güzel bir duvar kağıdı yer alıyor. Çerçeveler duvar kağıdına bastırıldı ve içine minik heykeller yerleştirildi. Bu alanın üzeri ise gizli bir aydınlatma ile ışıklandırıldı.

Salon zemininde parke kullanıldı. İsli meşe tonlarındaki özel malzeme zeminde çok hoş bir doku yarattı. Burası 55 m2’lik geniş bir salon. Hemen sol tarafta yemek bölümü var. Burada 6 metreye kadar yüksek bir tavan bulunuyor. Cam tavandan alan ışık alıyor hem de sol ve sağ tarafta da camlarımız var.

Biz burayı tasarlarken “Bu yüksekliği nasıl vurgulayabiliriz?” diye düşündük ve tavandan sarkıtabileceğimiz, büyük çaplı aydınlatmalar tercih ettik. Masa oldukça uzun, ahşap bir masa. Koyu tonlarda, sade masanın sandalyelerinde hazeran dokular dikkat çekiyor.

Salon çok güzel bir manzaraya sahip ve camlar yere kadar uzun. Bu alanda genişçe bir köşe kanepe tercih ettik. Bütün salona hakim bu alan hem rahat, konforlu hem de çok fonksiyonel.

MUTFAK DEKORASYONU

21 metrekarelik geniş bir mutfaktayız. Ortada büyük bir ada kullanılıyor. Tezgah altında bolca uzun çekmeceler ve dolapta gizli kulplar kullanıldı.

Ev turunun tamamını görmek için yukarıda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz.

Ev Turu: Maltepe’ye tepeden bakan rezidans dairesindeyiz