Fuarlarda öne çıkan yenilikler

Şubat ayında düzenlenen dekorasyon fuarları, Homi ve Ambiente; değişen yaşam tarzları sebebiyle evlerimizin de nasıl bir dönüşüm sergileyeceğini yansıtıyor.

Milano’da gerçekleşen HOMI’de sadece ürünler değil, en yeni ve çeşitli fikirler, projeler, stiller ve farklı kültürler, gelecek sezonu karakterize edecek trendlere ışık tuttu. İtalyan araştırma enstitüsü CasaDoxa Observatory tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre; farklı kullanım amaçları, şekilleri ve renkleri ile her evde ayrı hikayeler yazan objeler halen ilgi çekiyor. İnsanlar artık, evlerin geleneksel fonksiyonlarına ek olarak yeni aktivitelere ve yeni yaşam tarzı pratiklerine izin veren dinamik mekanlar talep ediyor. Aynı objelerin daha farklı fonksiyonlar taşıması beklenirken, mekanların yerleşim düzeninin de bu yeni dinamik dönüşüme uyması ya da uyarlanması gerekiyor.

  1. SESSİZ MEKANLAR Doğanın dingin atmosferinden ilham alan yaşam alanları yumuşak renkler, minimal çizgiler, natürel dokularla yaşam alanlarında huzura işaret ediyor. Daha fazla yeşil ve daha aydınlık bu mekanlarda, kendi sığınağınızı yaratabilirsiniz.
  2. LÜKS GERİ DÖNÜYOR Zengin tonlar, metalik ışıltılarla buluşarak her bütçeye uygun lüks kavramını yeniden tanımlıyor. Klasik ihtişamı da barındıran dekoratif ögeler, zamansız bir şıklığı da vaad ediyor.
  3. MUTLU EVLER Renklerin enerjisi ile dolup taşan evler, bohem ve etnik desenlerle de zenginleşiyor. Pek çok farklı stil ve kültürün hayat bulduğu bu evlerin içi seyahat etmek gibi…

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR – İLKE YILMAZ