pembe-bahceler

Florya’daki bu evin pembe düşler bahçesi çok güzel

Son güncelleme:

Mine Dilara Kızılok, Florya’daki evinin bahçesinde, gerek mobilyaları gerek çiçekleriyle renkli ve de çok keyifli açık hava odaları hazırlamış.

“BALKON DUVARINI YIKIP EVİ BAHÇEYLE BÜTÜNLEŞTİRDİM”

Mine Hanım 25 yıllık bankacılık serüvenini sonlandırdıktan sonra Florya’daki evinin bahçesiyle daha da çok ilgilenmeye başlamış:

“2007 yılında Florya’daki bu bahçe katı daireye taşındım, bu alan dışında apartmanın tüm bahçesi ile ilgileniyorum. Bu konuda pek çok yayın takip ediyor, bahçecilik kurslarına katılıyorum. Evimin bahçeye bakan duvarlarını yıktırarak cam kapı yaptırdım, böylece hem bahçeye çıkışımız kolaylaştı hem de evimiz çok daha fazla gün ışığı alıyor. Ayrıca balkon duvarını yıktırıp evi direkt bahçeyle de bütünleştirdim.”

Yemek masasının üzerini saksılar içindeki rengarenk çiçekler süslüyor. Bahçe duvarında yer alan mandala deseni ise Mine Hanım’ın kızı tarafından yapılmış.

BAHÇENİN HER YERİNDE RENGARENK BİTKİ TÜRLERİ VAR

Çiçek yetiştirmeye özel bir merakı olan Mine Hanım, bahçenin her tarafına rengarenk türler ekmiş. Bahçede bir yemek bir de oturma alanı oluşturulmuş. Ev sahibesi, yemek alanında bulunan koyu renkli masayı pembeye boyayarak bir odak noktası oluşturmuş. Bu alan keyifli sohbet ve yemeklere ev sahipliği yapıyor.

“Renk çok severim, o yüzden de her yerde kullanırım, buna bahçem de dahil.”
@ciniminiatolye’de çini atölyelerine katılan Mine Hanım bahçesindeki saksıların hepsini kendi boyamış.

Flamingo pembesi ile dekorasyonda Boho-Tropik etkiler