ev-stil
ev-stil

Ferahlatan 3 yaz stili ile eviniz nefes alsın

Son güncelleme:

Mevsime dair 3 farklı stil seçtik ve dekorasyon editörlerine sorduk.

DENİZ KENARINDAYMIŞ GİBİ

Uzun süre önce evdeki renk ve tarz cümbüşünden vazgeçip naturel bir dekorasyon uyguladım. Duvarları  gri-beyaza boyadım, gündemdeyse ham ahşap mobilyalar var. Bunun için sayfiyede olmaya da gerek yok.  Üstelik bunu bir apartman dairesinde de uyguladım. İskandinav ferahlığını, Provans’ın romantizmi ile  birleştiriyorum bu  yaz. Rahatlamanın önemini anladığım için kendime önce doğal ahşap sallanan bir koltuk alacağım.

Ebru Kılıç

Georgina serisi rattan kanepe ve Scandinavia serisi mobilyalar, www.lenebjerre.com

DOĞAYI İÇERİYE DAVET EDELİM!

Thibaut Seaside duvar kağıdı
ve döşemelik kumaşlar, Lot.

Botunuzuceketinizi çıkartıp, hafif kıyafetler giymeye başladığınız günlerde,kışın ağır yükünü evinizden atmak  için doğayı içeri davet edin.Duvarları doğal taş veya ahşap ile kaplatın. Mutfak aksesuarlarınızıçiçek ve yaprak  formlu ürünlerden seçin. Meyve, sebze formlu sofratakımları, hatta tencereler alarak yemek yaparken bile  havayagirebilirsiniz. Masa, sandalye dışına çıkarak masif ahşaptan bir bank,sehpa veya duvar saati doğallığa  gönderme yapar. Deniz kabukları veyaağaç kozalakları ile kendinize ayna veya çerçeve yapın.

Fevzi Ondu

UZAN, DİNLEN, YAYIL, RAHATLA

1980’lerde The World of Interiors dergisinde kullanılan Shabby Chic stili Akdeniz, Toskana, Provans ve Yunan  stillerinin karması. Eskiyle yeninin buluştuğu, romantik bir hava yaratan modern bohem stilde konfor ve rahatlık  ön planda. Tarzın vazgeçilmezi beyaz ve pastel renkler kullanın. Yaşam alanlarını sanatsal öğelerle  zenginleştirin. Patine ve eskitme mobilyalarla yaşanmış bir görünüm yaratın.

Naz Gürlek

Evim Dergisi 2013

Akdeniz stili ev dekorasyonu ile eviniz doğaya daha yakın