Akdeniz stili ev dekorasyonu ile eviniz doğaya daha yakın

İspanya Marbella’daki evin anahtar kelimeleri: Beyaz ve doğal ahşap… Bu da sizde, kapıdan girer girmez ayakkabılarınızı çıkarıp yalınayak dolaşma hissi uyandırıyor.

Verandanın en güzel detaylarından biri olan sallanan kanepenin ve tekli koltuğun tasarımcısı Jean Pierre Martel. Masa ve sandalyeler, M&P Archdesign. Masa örtüsü, Gancedo.

AKDENİZ STİLİNDE PÜF NOKTA: SADE DEKORASYON

Mimari ve dekorasyonunda Akdeniz stilinin uygulandığı ev, aynı zamanda sahiplerini de yormayacak, oldukça sade bir dekorasyona sahip. İspanya Marbella’da sahile yakın konumda yer alan müstakil ev, aynı zamanda farklı ailelerin gelip kalabilecekleri bir tatil evi olarak planlanmış.

ATD Mimarlık’ın bir projesi olan bu villanın ana konsepti, İç Mimar Jean Pierre Martel tarafından yaratılmış. Öyle ki evin içine girdikten sonra, hemen yakındaki sahile inmek için bile evden çıkmak dahi istemiyorsunuz. Peki Martel bunu nasıl başarmış?

EVDE DOĞAL MALZEMELER AĞIRLIKLI OLARAK KULLANILDI

Burada önemli olan güzel bir görünüm. Evde ağırlıklı olarak doğal malzemeler kullanılmış. Çok fazla ahşap malzemeye yer verilmiş: Kirişler, mobilyalar ve mutfak… Bunun dışında jüt kilimler, sepetler, çeşitli doğal liflerin kullanıldığı mobilya ve aksesuarlara da dekorasyonda yer verilmiş. Martel, “yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş ahşap kullandık” diye açıklıyor.

EVİN KALBİ MODERN MUTFAK

Tüm bu malzemeler rastgele bir araya getirilmiş gibi görünüyor, ama aslında çok fazla üzerinde düşünülerek ayrıntılar hesaplanmış. “Yemek masası ve sandalyeler İbiza’dan getirildi, kahve masası ısmarlama yaptırıldı, keten perdeler ise İtalya’dan” diyor Dekoratör Paola Galiardi. Hemen ardından “Bu villaya tarihi bir koku ve kaliteli bir hava vermek istedik, bu nedenle ısmarlama ve el işi mobilya ve aksesuarlar kullandık” diye ekliyor.

Evin kalbini oluşturan su yeşili modern mutfak ise, aynı zamanda yaşam alanına bir serinlik hissi katıyor.

Tatil evi olarak da kiralanabilen villa, Marbella Club Hotel Golf Resort & Spa’ya ait. Bu şık villanın kendine özel bir havuzu da bulunuyor.

Müstakil evin tamamında olduğu gibi verandasında yer alan mobilyalar da özel üretim. Ahşap bu alanda da ağırlığını hissettiriyor. Beyaz ve mavi tonlarındaki tekstiller ahşapla mükemmel bir uyum yakalıyor.

Oturma odasındaki kanepeler ve orta sehpa, M&P Archdesign tasarımı, yastıklar ve throw ise Gancedo’dan…

Oturma odasındaki koltuk ve puf, M&P Archdesign, throw, Balakata, renkli halı, Tailak.

Açık mutfaktaki mobilyaların tasarımı Jean Pierre Martel’e ait. Ahşap dolaplar su yeşiline boyanmış. Fırın, Smeg, sepetler, La Casa de la Abuela, ahşap panolar, kaseler ve sürahi, Fronda.

Yemek odası mobilyaları Jean Pierre Martel tasarımı. % 100 keten masa örtüsü, Gancedo, sofra takımı, Terra Cuita, lamba, Paola Galiardi.

Ahşap kirişler ana yaşam alanının en önemli mimari detayı. Beyaz şömine ve raflarla müthiş bir uyum halinde… Bitkisel liflerden özel olarak yaptırılan halı, M&P Archdesign tasarımı.

Yatak odası evin genel renklerine uygun dekore edilmiş. Geniş katlanır kapılarıyla balkona açılan odanın, en az oda kadar dikkat çekici yatak ve yatak başı Jean Pierre Martel tasarımı ve M&P Archdesign tarafından üretilmiş. Yastıklar, Zara Home.

Üzerine çift lavabo yerleştirilen taş ünite, Jean Pierre Martel tasarımı. Bir alt sıra depolama amaçlı planlanmış ve Zara Home’dan alınan sepet ve havlular yerleştirilmiş. Vazo, saksı ve kavanozlar, Fronda.

Fonksiyon ve estetiğin buluştuğu ve gün ışığı ile yıkanan banyolarda küvet, Roca, armatürler, Grohe, terlikler, Zara Home, bank özel olarak bir ustaya yaptırılmış.

DERLEYEN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FELIPE SCHEFFEL

Akdeniz stili ev dekorasyonunda denizci stili= Rahat+sportif

https://www.evimdergisi.com.tr/denizci-stili-rahatsportif/