kırlangıç

Feng Shui’de kırlangıç sembolünün anlamı ve kullanımları

Hayatlarımız giderek daha fazla ekran önünde ve bitmeyen yapılacaklar listeleri ile dolduğundan, çoğumuz doğayla ve çevremizdeki ortamlarla daha derin bir bağlantı kurmanın özlemini çekiyoruz. Feng shui , evlerimize doğal döngüler ve elementler hakkında daha derin bir farkındalık getirmemize yardımcı olan eski bir Çin uygulamasıdır. Feng shui ilkeleriyle çalışmak, kendimizi beslenmiş, desteklenmiş ve başarılı hissettiğimiz alanlar yaratmada bize rehberlik edebilir. Evinizde feng shui uygulamaya başlamanın bir yolu, niyetle anlamlı semboller getirmektir.

Hemen hemen her kültür, uçan kuşları iyi şansın sembolü olarak görür. Bize doğanın döngülerini hatırlatabilir, çevremizle nasıl uyum sağlayacağımızı öğretebilir ve hayatımıza hafiflik ve neşe getirebilirler. Kırlangıç sembolü ile iyi şans, büyüme, geçiş ve toplum uyumunu evinize ve hayatınıza nasıl dahil edeceğinizi öğrenin.

Feng Shui’de Kırlangıç Sembolizmi ve Anlamı

Kırlangıçlar , dünyanın birçok yerinde bulunan zarif göçmen kuşlardır. Çok sayıda uçma eğiliminde olan küçük ötücü kuşlardır. Elektrik hatlarında uçan veya asılı duran bir kırlangıç ​​sürüsü görmüş olabilirsiniz. Grup zihniyetleri bize sosyal olmamızı, birlikte çalışmamızı ve topluluklarımızda uyum bulmamızı hatırlatabilir.

Kırlangıçlar Çin’de çok yaygın kuşlardır. Bu kuşlar kuzey ve güney yarım küreler arasında uçarak göç ederler. Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, mevsim değişikliğinin habercisi olarak kabul edilirler. Çin’de, kırlangıçların güvenilir göç kalıpları, Bahar ile yakından bağlantılıdır. Bahar, daha sıcak havaların gelişi, güzel değişimler, açan çiçekler ve kışın tüm hediyeleri demektir. Bu nedenle kırlangıç, iyi talihin ve olumlu değişimin simgesidir. Örneğin, bir kırlangıç ​​evinizin yakınında yuva yaparsa şans getirir. Bu, yaklaşan müreffeh fırsatları gösterebilir.

Çinliler kırlangıcı wisteria ve ay takvimlerinin dördüncü ayı ile eşleştirdiler. Tipik mor salkım, refah ve zarafeti sembolize eder ve kraliyetle ilişkilendirilir. Kırlangıçlar ve genel olarak bahar çiçekleri olan, iyi şans, iyi hava ve iyi şanslar temasını güçlendiren birçok eski Asya sanat motifi vardır.

Evinizde Kırlangıç ​​Sembolünü Kullanmak

Semboller, görüntülerin yanı sıra anlamları ile kişisel bir bağlantı hissettiğinizde en güçlü olanlardır. Zaten aşina olabileceğiniz kırlangıçların ikonik görüntüleri var. Genellikle uçuş halindedirler ve zarafetle aşağı inerler.

Kırlangıç, rezonansa girdiğiniz bir sembolse, evinizdeki qi (yaşam gücü enerjisi) akışını artırmak için bu sembolü kullanmanın birçok yolu vardır. Sizi sanat, nesneler vb. aracılığıyla görüntülerle çalışmaya davet ediyoruz. Genel olarak, özellikle bir kırlangıç ​​ve özellikle bir feng shui amacı için herhangi bir kuşun esir tutulması tavsiye edilmez .

Yeni Başlangıçları Etkinleştir

Çin’de kırlangıç, baharın gelişiyle birlikte iyi haberlerin habercisiydi. Bahar, büyüme, yeni başlangıçlar ve verimli geçişler ile ilgili olan ağaç elementi ( beş elementten biri) ile bağlantılıdır. Hayatınızda daha fazla hareket etmek ve değişimi etkinleştirmek istiyorsanız, kırlangıç ​​sembolü tam size göre olabilir. Yeni başlangıçları davet etme niyetiniz olduğu sürece, görüntüler evinizde herhangi bir yerde kullanılabilir. 

Hoş Geldiniz Topluluk ve Arkadaşlıklar

Kırlangıç, topluluğu içinde oldukça barışçıl ve uyum içinde uçar. Zarafetle uçarken, bir kırlangıç ​​sürüsü görsel ve enerjik olarak kolektif bir kolaylık ve akışı temsil eder. Bazen hayatımıza daha fazla destek, topluluk ve arkadaşlık davet etmek isteriz.

Yemek masası, aynı zamanda sevgi ve beslenme ile bir araya gelmek için akraba ruhlarının toplanmasını temsil eden evdeki bir yerdir. Yemek odanıza kırlangıç ​​sembolünü ekleyerek zengin bir arkadaş topluluğunu hayatınıza davet etme isteğinizi daha da artırabilirsiniz. Desenli peçetelerden küçük figürlere ve sanat eserlerine kadar birçok farklı şekilde kırlangıç ​​görüntüsünü getirebilirsiniz.

Başarı ve Refahı Davet Edin

Uğurlu kırlangıç ​​sembolünü, hayatınıza iyi şanslar çekmek için çeşitli kolay yollarla evinizin feng shui’sine davet edebilirsiniz. Özellikle kariyer ve iş hayatınıza daha fazla fırsat ve bolluk çekmek istiyorsanız, kırlangıç ​​görüntülerini ofisinizin veya masanızın etrafına yerleştirmeyi deneyin. Kırlangıçtan ilham alan kütüphane dolabı bile eğlenceli olabilir.

Alternatif olarak, genel olarak başarı ve refahı davet etmek istiyorsanız, vücudunuza kırlangıç ​​tasvirleri takmayı deneyin. Feng shui sadece eviniz için değil, aynı zamanda görüntüleri de giyebilirsiniz. İyi şanslar getirmek için kıyafetlerinizde kırlangıç ​​takıları veya kırlangıç ​​desenleri deneyin.

Feng Shui’de tavus kuşu sembolünün anlamı ve kullanımları