Feminen-provans bahçe

Pembe-beyaz , floral ve davetkar… Bahçeşehir Ardıçlı Evler ’de Oya Erişmiş ’in dört bir yanı çimlerle çevrili, geniş ve bir o kadar feminen bahçesinden ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz !

“Bir mekanı güzelleştirmek için çok büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Semt pazarlarından bile aradığınız her şeyi çok hesaplı bir şekilde edinebilirsiniz. Henüz şehir uyanmamışken sabah saat 5’te uyandığım zamanlar çok olur. Uğultunun  başlamadığı bu saatler, eşsiz bir tabiat kokusuna ve kuş cıvıltılarına şahitlik etmek için muazzam!” diyerek söze başlıyor ev  sahibi… Instagram’da yaklaşık 9000 takipçisi olan ev sahibesi, bahçesindeki keyif köşeleri ve hazırladığı sofralarla bir  fenomen sayılır. Nam-ı diğer Pinkdreams Oya, pembe düşlerin sahibi… Yemyeşil limon servilerle çevrelenen bahçenin dört bir yanı zevkle döşenmiş. Veranda, şezlonglar, ön tarafta yer alan yemek masası… Hepsinin kendisine özgü bir havası ve işlevi var.  Oya Hanım, eşi ve oğluna evde eşlik eden diğer bir aile üyesi 11 yıllık köpekleri Boncuk Şeker. Hatta objektiflerimizin  karşısına geçip bize poz bile verdi.

Biraz romantizm
Rüzgarda uçuşan pembe cibinlik ile geniş pofidik minderle çok keyifli bir köşe bekliyor bizi. Evim  Dergisi’nin her daim eksik olmadığı bu köşede Oya Hanım dergi ve bir fincan çay eşliğinde keyif yapmaya bayılıyormuş.  Tepsileri Oya Hanım kendisi boyamış. Minderler uzun zaman önce Tepe Home’dan alınmış. Sonradan kılıfları değiştirilmiş. Cibinlik ise semt pazarından.


Salıncaktan fazlası

Pembe güllerle bezeli salıncak Oya Hanım’ın oğlunun imzasını taşıyor. Geçen yaz, annesi için tasarlamış bu salıncağı.

Rahibe işi örtü
Ferforje sandalye ve masa İkea’dan. Üzerindeki örtü ise ev sahibesi için çok önemli bir parça. Antika olan ve rahibe  işi diye geçen örtü, aile yadigarıymış.


Arka bahçe
 Yerden çok hafif bir kot farkı bulunan arka verandada keyif yapmak için yumuşak minderli salıncak ve oturma grubu yer alıyor. Buradaki tüm mobilyaları Oya Hanım yıllar önce Metro marketten satın almış.