Eyüp’te 85 metrekarelik modern, minimalist stilde bir evdeyiz

Evim ile Ev Turu ekibi olarak bugün Yeliz ve Emre Genç çiftinin Eyüp’teki 85 metrekarelik dairesine konuk oluyoruz. Modern, minimalist bir stile sahip olan dairede yer yer İskandinav tarzı öğelere rastlamak da mümkün.

Salondan içeri girildiğinde bembeyaz bir oda bizleri karşılıyor. Bu salonda, modern minimalist bir atmosfer var diyebiliriz. Ev sahibi Yeliz Hanım, dekorasyon anlayışı ile ilgili şunları söylüyor:

“Dekorasyon stilim sizin de dediğiniz gibi ağırlıklı olarak minimalist. Yemek bölümünde country ve İskandinav stillerinde parçaları da bir araya getirmeye çalıştım. Zaten önemli olan uygun parçaları doğru yerlerde kullanmak. Benim evim metrekare olarak küçük olduğu için daha geniş ve ferah durması için ağırlıklı olarak açık renkte parçaları bir araya getirdim.” diyor.

Salon yaklaşık 25 metrekare. Alanda maksimum havadarlık yaratmak için hem duvarlarda hem de tabanlarda bembeyaz bir renk kartelası tercih edilmiş. Bu renkler, aksesuarlarla desteklenmiş. Ortada cam bir sehpa tercih edilmiş ve alanı bloke etmediği için son derece havadar bir görüntü oluşturulmuş.

Alanda yer yer ahşap geçişler görülüyor. Duvarlarda da yine oldukça minimalist detaylar dikkat çekiyor.

Salon şık bir balkona açılıyor. Ev 85 metrekare olsa da balkon oldukça cömert bir alana sahip. Şehir evlerinde artık bu tip balkonları görmek çok kolay olmuyor. Dolayısıyla bu alanda iki kişilik bir bistro köşesi için çok ideal ve çok dekoratif bir görüntüye sahip.

Yeliz Hanım balkon dekorasyonu ile ilgili “Bu alanda bohem tarzını kullandım. Aksesuarlar, merdivenler bohem tarzı, farklı ürünleri bir arada kullanmayı seviyorum” diyor.

Yatak odasında son derece modern İskandinav dediğimiz bir stil var. Yine beyaz hakimiyetini burada da görüyoruz. “Yine açık renkler tercih ettim. Açık renklerin ferahlık kattığını düşünüyorum. Keten kırlentler tercih ettim. Soyut posterler kullanmayı çok seviyorum. Bankı marangozda yaptırdım.” diyor Yeliz Hanım.

Bu odada aydınlatma oldukça farklı. Gayet modern endüstriyel stilde dev bir aydınlatma tercih edilmiş ve çok güzel bir odak noktası oluşturulmuş. Eskiden ana okulu öğretmeni olan Yeliz Hanım, kendi el emeği tablosuna da yatak odasında yer vermiş.

Nil’in odası çok şık. Çocuk odalarında çocukların hayal gücünü beslemek için renkleri kullanmanın büyük bir önemi var. Ev sahibi de Nil’in odasında renkli bir dünya yaratmış. Kendi içinde oyun alanı, okuma köşesi ve uyku köşesi var.

Yeliz Hanım “Bu oda tamamen aynı renkti ve ahşabı yapıştırarak beyazla ikiye böldüm. Burada da yine açık renkler kullandım. Bohem tarzı havasını vermeye çalıştım.” diyor.

Mutfakta kapı kaldırılmış ve geniş kullanım alanları oluşturulmuş. Örnepşn kahve alanı oluşturulmuş. Ev sahibi kahve alanını yeni oluşturmuş. Mutfakta masif raflar tercih edilmiş. Marangozda kestirilen raflar aksesuarlarla da süslenmiş.

Mutfakta İskandinav country denilebilecek bir stil tercih edilmiş. Cam kapaklı dolaplar bu alanda da dikkat çekiyor. Tezgah arasında metro seramikler tercih edilmiş. Dar alanlarda açık renk kullanmayı tercih eden ev sahibi, tezgah arasında da yine açık renk tercih etmiş.

Ev turu: Eski ile yeniyi buluşturan eklektik stile renkli yorum