Evlere çiçek terapisi: Çiçeklerle dekorasyonunuz renklensin

Doğanın uyanışı yaşam alanlarını da etkisi altına alıyor. Oturma odası ve yemek odasına kolaylıkla uyarlayabileceğiniz ufak değişimlerle renklerin ve çiçeklerin enerjisini daha fazla hissedin.

YEMEK ODASINA ÇİÇEKLİ DEKORASYON FİKİRLERİ

1- İÇERİYE DOLAN GÜNEŞ IŞIĞI

Yaşam enerjisini herhalde ondan daha güzel anlatan bir renk yoktur: Sarı… Güneşin ısıtan tonlarıyla çiçek motiflerini ve formlarını birleştirerek yemek odasında farklı bir bahar deneyimleyebilirsiniz.

2- ODAK NOKTASI KAFESLER

Masanızın üzerinde çarpıcı bir odak noktası yaratmak isterseniz, çiçekler ve sarmaşıkları ferforje bir kafesin ya da fenerin içine yerleştirerek masanızın üzerine asabilirsiniz.

3- ÇUVALDAN İŞLER

Çuval kumaşları saksı ve vazoların etrafına dolayarak onlara kır evi stili kazandırabilirsiniz.

4- EMAYEDEN HER ŞEY…

Emaye cezveleri ve mini emaye kaseleri vazo gibi kullanabilirsiniz.

OTURMA ODASINA ÇİÇEKLİ DEKORASYON FİKİRLERİ

1- DÜŞLER BAHÇESİ

Sulu boya etkisi taşıyan bir duvar kağıdı ve yeşilin tüm tonlarıyla oturma odasında tam anlamıyla bir bahar esintisi yaşayabilirsiniz. Taze çiçekleri kullanarak onların pozitif enerjisini hissedin, mis kokularıyla mutlu olun!

2- KURDELELERLE DÖNÜŞTÜRÜN

Dekoratif kırlentleriniz çiçekli olmasa da siz çiçekli kurdelelerle onlara bahar kostümü hazırlayabilirsiniz.

3- VINTAGE ETKİ

Saksıların etrafını print baskı aldığınız kitap sayfalarıyla kaplayabilirsiniz. Sayfa örneklerini, internetteki fotoğraf arşivlerinden dilediğiniz efektte baskı alabilirsiniz. Sonrasında rafyalarla sarıp sarmalamanız yeterli.

Rasch marka Cato duvar kağıdı, Hannahome. Masa, sandalyeler, şifoniyer, galvaniz saksı, tabure, halı, Mudo Concept. Çay seti, çiçekli kurulama bezi, yavruağzı peçete, çatal bıçak seti, galvaniz kovalar, kırçıllı koltuk şalı, fener, sarı çiçek, yeşil sandalye minderi, vintage şişe, Porland. Çiçek kabartmalı beyaz mumluklar, mumluk, sarı degrade vazo, mimoza yastık kılıfı, gelincik, toz pembe gül mumluk, kroşe kapaklı kutu, English Home. Cam vazo, zeytin dalı, ayaklı beyaz cam tabak, bardaklar, Paşabahçe. Perde, gri koltuk şalı, sarmaşık, Ikea. Siklamen, kalanşo, İkizler Çiçek Bahçesi.

Abby Rose duvar kağıdı, HannaHome. Kanepe, koltuk, mavi ve yavruağzı kırlent, mavi tepsi, turuncu tepsi, mavi sehpa, ferforje sehpa, gold ayaklı sehpa, demlik şeklindeki saat, tek gül, Mudo Concept. Koltuk şalı, halı, saksıda gül, avize, perde, lavanta, Ikea. Masa örtüsü, demlik,kupa, Porland. Mavi vazo, şamdan, şekerlik, Karaca Home. Kroşe çanta, English Home. Evler, Paşabahçe. Papatya, İkizler Çiçek Bahçesi.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR: ENGİN YILDIZ
YAPIM ASİSTANI: İBRAHİM GEZER/ALİ TEPEYURT
Evim Dergisi 2019

Yatak odasında çiçek festivali: Çiçekli dekorasyon

Çiçekli çerçeveler

https://www.evimdergisi.com.tr/cicekli-cerceveler-2/