Evinizi dekore ederken çevrenizden ilham alabilirsiniz

Son güncelleme:

Yataktan kalktığınızda gözünüze ilk çarpan ve sizi bir anda mutlu kılan bir figür, belki oyuncak bir bebek ya da bir oje, dolabınızı açtığınızda en sevdiğiniz pembe renkli gömleğiniz ya da her gün rastladığınız ama yeterince dikkat etmediğiniz şeyler bütünü aslında bilinç altında sizi etkiler. İşte bu yüzden dekore ederken ilham almak için çok da uzağa gitmenize gerek yok.

DOĞAL YAŞAM

Temiz hava almak için, kısa yürüyüşler yaptığınız evinizin yakınındaki park alanı, hatta balkonda, bahçede yetiştirdiğiniz çiçekler, bitkiler gibi pek çok şeye esin kaynağı oluyor. Mesela bu yıl balkonda bolca yeşillik ve turuncu, kırmızı, pembe gibi parlak renkli çiçeklerden esinlenerek, tropikal bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

ŞEHİR MANZARALARI

Yaşadığınız şehrin gündüz ve gece manzaraları pek çok duyguyu aynı anda yaşatabilir. Belki bir apartman çatısında dikkatinizi çeken neon ışıklı panonun pop renklerini kullanarak yaşam alanlarını canlandırabilir ya da bunu batan güneş ışıklarının önünde uzanan şehir manzarasının gri ve siyah tonlarıyla birleştirerek, modern detaylarla süslenen sıcak ve samimi bir şehir evi bir atmosferi yaratabilirsiniz.

Zara Home.

SAHİL, GÜNEŞ, PLAJ, TATİL

Tatil havsını iliklerimize kadar hissetiğimiz yaz günlerinde bu ruhu eve yansıtmak için duvarları kum bejine boyayabilir, zeminde deniz mavisi bir halı, yine bej ve beyaz tonlamalı ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. Elbette gökyüzünün, plajın ve güneşin parlak kırmızı, sarı ve mavi renklerini de eklemeyi unutmayın.

DEĞERLİ OBJELER

En sevdiğiniz ressamın tablolarında sıkça kullandığı renkler ya da yansıtmak istediği ruh size önderlik yapabilir. Eğer çok gezen biriyseniz gittiğiniz yerlerden aldığınız, Meksika pançosu, Fas feneri, İngiliz telefon kulübesi gibi, küçük hatıralar bile ilham verebilir. Tüm bunları dekorasyonun çıkış noktası olarak değerlendirebilirsiniz.

GARDIROBUNUZ

Evinize dikkatli bakın. Mesela gardırobunuza… Çünkü satın aldığınız giysiler evde kullanacağınız renk, desen ve doku konusunda size mükemmel fikir verir. Çingene pembesini ve geometrik desenleri seviyorsanız, bunu salonda dekoratif yastıklarda kullanarak kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Evinizi renk şifrelerine göre dekore edin: 10 ipucu