Evinizi daha şık gösterecek 10 yol

Son güncelleme:

Daha şık evler için 10 farklı püf noktayı bir araya getirdik. İster bolca doku ekleyin, isterseniz sadece altın detaylar veya simli aksesuarlar… Bir evi şıklaştırmanın 10 yolundan birini mutlaka deneyin.

YAPAY KÜRK HER YERDE

1. En sade elbiseleri, en sportif kıyafetleri bir anda şıklaştıran yapay kürk detaylarını çok seven tasarımcılar bunu dekorasyona da taşımayı ihmal etmiyor.

KOYU RENKLER VE İRİ DESENLER

2. Geçen sezon ufak ufak hayatımıza girmeye başlayan koyu renkler iri desenlerle buluşunca evler hiç tahmin edeyemeyeceğiniz kadar şıklaşıyor.

ROMANTİK LÜKS

3. Yatak odasının değişmezi pembe. Bu en pastel ve ağırbaşlı tonuna ekleyeceğiniz dore detaylar ve ceviz gibi koyu cilalı mobilyalarla şıklık kaçınılmaz.

SADECE BİR KANEPE DE OLUR

4. Salonda tek bir kanepenin kumaşını yenilemek de fark yaratır. Mesela degrade, hafif simli veya lameli damask desenli kumaştan bir döşeme, tıpkı burada olduğu gibi mekanda gösterişli bir odak noktası yaratır.

BİR YASTIKLA FARK YARATIN

5. İster bir renkle, ister bir desenle ya da sadece ışıltıyla olsun, sadece yastıkları değiştirerek bile atmosferi şıklaştırabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek şey renk ve desenlerin aynı dili konuşması.

YEMEK ODASINA RENK ENJEKSİYONU

6.  Hala mobilyaları takım almayı tercih ediyoruz. Oysa beyaz lake bir takımla kombinleyeceğiniz laciveret kadife sandalyeler çizgiyi bir anda yukarıya taşır.

BANYODA ALTIN ÇAĞI

7. Bir evi dekore ederken bütünü düşünmek gerekiyor. Mesela salon ya da yatak odasında kullandığınız altın detaylarını banyo seramiklerinde ve bataryalarda da tekrarlayabilirsiniz.

İKONİK SEÇİMLER

8. İkonik seçimler Bazı malzemeler kullanıldıkları mekana her zaman değer katar. Mesela kanepe önünde altın veya gümüş varaklı ve heykelsi formlu bir sehpayı tek başına kullanarak da iddialı ve şık olunabilir.

HER DÖNEMİN EN İHTİŞAMLI KUMAŞI

9. Kır evi, rustik ya da vintage… Hayalinizdeki lüks salonu yaratırken kadife kumaş gibi sizi motive edecek küçük hilelere başvurun.

FARKLI STİLLER KARIŞSIN

10. Kimi zaman çok modern bir kanepe önünde kullandığınız klasik oymalı bir sehpa ya da çok düz hatlı ama ışıltılı kumaş kaplı bir berjerle de aykırı ama şık olunabilir.

Bir evi ucuz gösteren 10 dekorasyon hatası

Küçük bir ev ya da stüdyo daire nasıl daha büyük görünür? Uzmanlardan yanıtlar

Bir salonu pahalı göstermek için 8 fikir!