Evim piknikte

Her sene düzenlediğimiz Evim piknik çekiminde bu yıl tüm ekip, İstinye’deki Urza Restoran’ın yemyeşil bahçesinde bir araya geldik. Neşesi bol ve çok renkli piknik çekiminin bu yılki teması ise pop-modern idi…

RENGİ VE NEŞESİ BOL BİR EKİP

Soldan sağa sırasıyla: (üst sıra) Deniz Demiyılmaz, Sevda Barandır Sungurtekin, Günseli Karsan Büyüksağiş, Gamze Bursa, Melda Narmanlı Çimen. (Orta sıra) Sibel Çikler Demirci/decoridea, Ayşenur Sayhan/ whitecoutryhouse, İlke Yılmaz, Nur Bilginoğlu Anaç/nurungemisi. (Alt sıra) Pelin Özkul, Gülen Turan.

ÇOK RENKLİ BİR MASA Ilık meltem esintisiyle birlikte durmaksızın dönen rüzgar gülleri ve rengarenk çiçekleriyle masanın ortasını boylu boyunca süsleyen kaktüsler, yaz ayında vereceğiniz bir davet masasının en renkli yüzü olabilir. Sandalyeler, seramik kaktüs figürleri, kırmızı ve kobalt renkli kadeh ve bardaklar, sarı kırlent, çerçeve, kırmızı-beyaz balon, pembe ponponlu throw, Mudo Concept. Kırmızı minderler, mavi sandalye, pembe yapay çiçek, lacivert şeritli emaye tabaklar, çizgili Amerikan servis, saksıda turuncu çiçekler, Ikea. Yeşil peçete, kırmızı vazo, çatal bıçak seti, kırmızı servis tabakları, kalpli kase, Porland. Mor saksılar, kaktüsler, kaktüs saksıları, pembe büyük boy rüzgar gülü, çok renkli rüzgar gülü, botta çiçekler, yapay çiçek aranjmanları, sulaklar, Koçtaş. Cam kaktüsler, çiçekli bardaklar, Paşabahçe. Throw olarak kullanılan sarı masa örtüsü, Zara Home. Peştamal, ponponlu şapka, çok renkli hasır plaj çantası, By Lizzys.

TINGIR-MINGIR BİR HAYAT Hasır salıncaklar hafif tasarımlarıyla piknikte kolaylıkla bir köşe oluşturmanızı sağlar. Çerçeveleri kısa mesajlar vermek için kullanabilirsiniz. Şeffaf ve renkli yüzeyler ışık geçirgenlikleri ile renkli yansımalar elde etmenizi sağlar. Piknikte pratik olması açısından akrilik olanlarını seçebilirsiniz. Salıncak, yastıklar, tabure, Mudo Concept. Bardak, sürahi, Paşabahçe. Terlik, kaftan, şapka, Zara Home. Fener, Ikea.

RAKIM: 0 Pikniğin en güzel hali çimlere yayılmaktır, diyorsanız tabureleri masa gibi kullanabilir, minderleri yere atabilirsiniz. Piknik sepeti, piknik seti, şemsiye, tabure, çizgili kumaş, Ikea. Çiçekli çizme, kilim, minder, Koçtaş. Pipetli bardak, termos, Porland. Sineklik, seramik kase, Paşabahçe.

HAREKET KATIN Renkli kırlent, throw ve peştamaller en sade sandalyeyi bile bir anda dönüştürebilir. Peştamal, By Lizzys.

KAKTÜSLERİ NE YAPMALI? Masa ortası süsü olarak kaktüsleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz altlarına farklı yükseklikteki kutular koyarak daha farklı bir kompozisyon yaratabilirsiniz.

KANEPENİN CAZİBESİ Serin bir ağaç gölgesinde geniş bir daybed üzerindeki sohbetin tadına hiç doyum olmaz. Akşamüzeri ise ağaca fenerler asarak ortama daha loş bir atmosfer katabilirsiniz. Daybed, sehpalar, dönme dolap, Mudo Concept. Fenerler, yastık kılıfları, rulo şeklindeki kilimler, mavi sepet, Ikea. Mavi sürahi, bardak, çerçeveler, Porland. Çizgili koltuk şalı, sandalet, peçeteler, Zara Home. Püsküllü plaj elbisesi, şapka, portföyler, By Lizzys. Flamingolu kutular, Koçtaş.

Soldan sağa: Ayşenur Sayhan Tekin, Güneş Ulukuş Akcasu, Sevda Barandır Sungurtekin, Sibel Çikler Demirci.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS TARİFLER NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ YAPIM ASİSTANI BURAK ÜNLÜ YER URZA RESTORA