Evim okuyucusu sordu: Bu odayı sıkıcı atmosferden nasıl kurtarabilirim? İşte yanıtı

Son güncelleme:

Evim okuyucusu, Evim Dergisi Ev Terapisti’ne yatak odasının kuzey cephede yer aldığını ve sıkıcı bir atmosfere sahip olduğunu söyledi. Bu odayı canlandırmak için Ev Terapisti’nin önerileri var.

Merhabalar, Derginizi ilgiyle takip ediyorum. Aydın’da yaşıyorum, odam kuzey cepheye bakmakta olduğu için ışığı nispeten az ışık alıyor. 16 metrekare büyüklüğe sahip. Odamı sıkıcı atmosferinden nasıl kurtarabilirim? Önerileriniz beni mutlu eder. Şimdiden teşekkür ederim.

DUVAR KAĞIDI, BOYA, PERDE SEÇİMİ

Merhaba Esin Hanım, Yatak başınızın olduğu duvarı neşeli, renkli bir duvar kağıdı ile kaplayın. Yatağın sol tarafındaki dolabı Cadence marka boya ile duvar kağıdının içindeki bir renge boyayın. Bu işlemi nasıl yapacağınızla ilgili bilgileri hem dergimizde, hem de instagramda dekotrend sayfasında bulabilirsiniz. Perde fonlarınızı yere kadar ve boyadığınız dolabın renginde kullanın. Kullandığınız halılar için ise daha sade desenler seçin.

Kullandığınız iki tablo da biraz yüksekte kalmışlar. Onları da 10-15 cm aşağıda kullanmanızı öneririm. Çalışma masanızın sol duvarına da 2 raf asıp minik saksılar ve resim çerçeveleri yerleştirebilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

Bu küçük alanı salona nasıl bağlarım? Ev Terapisti yanıtladı