Ev turu: Göztepe Parkı ve Adalar’a tepeden bakan dubleks evdeyiz

Evim Dergisi, ilham verici dekorasyon fikirleri için ev turu yapmaya devam ediyor. Evim ile Ev Turu videomuzun 14. bölümünde İç Mimar Nedret Tuncer ile Instagram fenomeni Gamze Madendere’nin (@gamzevekahve) Caddebostan’daki 250 m2 dubleks dairesine konuk olduk.

AYDINLATMALAR

Evin alt kattaki 30 m2’lik salonundayız. Aydınlatmalar biraz klasik tarzda ve çok şık seçilmiş. Gold renklerinde şapkalı avizeler tercih edilmiş… Kenarda yine şapkalı, altları porselen, detayları farklı üç abajurumuz var. Evinizde bu şekilde köşe sehpalarınız varsa, farklı tarzda abajurlar tercih edebilirsiniz.

TELEFON KÖŞESİ

Bir diğer köşede eski evlerde gördüğümüz telefonlar, ev sahibi tarafından ailesinden gelen bir obje olduğu için burada değerlendirilmiş.

YEMEK BÖLÜMÜ

Yemek masası, açıldığında büyüyebilen ahşap bir masa. Üstünde yine şapkalı bir avize tercih edilmiş. İki taraf gayet uyumlu bir dekorasyona sahip.

KÜÇÜK OBJELERE AYNALI TEPSİ

Masanın üzerinde küçük objeler aynalı tepside sunulmuş.

AİLEDEN KALAN OBJELER ÇERÇEVELERLE SERGİLENİYOR

Duvarda gümüş işlemeli eski bir örtü ev sahibi tarafından çerçeve içinde sunulmuş. Sizin de bu şekilde aileden kalan ve göstermek istediğiniz objeleriniz varsa çerçeveli olarak duvarlarda sergileyebilirsiniz.

SALONDA PERDE SEÇİMİ

Salonda geniş pencereler var. Bu nedenle büyük fon perdeler tercih edilmiş. Ortada ise tül bağlamalı bir şekilde kullanılmış ve çok şık duruyor. İnce ve krem tonlarındaki bu perde salona yakışan bir ton olmuş.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfakta dikkat ettiğiniz gibi kapaklarımız göbekli rustik – klasik tarzda ama antrasit renkli lake ile biraz modernize edilmiş. Kulplar eskitme tonlarında seçilerek kombin sağlanmış.

Arkada aynalı ve yaprak desenli bir mozaik var. Bu da mutfağa farklı bir hava katmış. Tezgah olarak sık kullanılan çimstone tezgah tercih edilmiş.

Çimstone dayanıklıdır ve mutfakta rahatlıkla tercih edilebilir. Bu mutfakta açık renkli tercih edilmesi çok doğru olmuş. Kapaklar ve her şey koyu renkli olduğu için tezgahın aydınlık olması dengeyi sağlamış.

KAHVE KÖŞESİ

Ev sahibi her sabah kahvesini mutfaktaki kahve köşesinde içiyor. Burada da yine tercih ettiği değişik bir masa ve döküm kırmızı bir tabure tercih etmiş. Mutfağa değişik bir renk katılmış bu bölüm ile.

Kahve fincanlarını çok seven ev sahibi bir niş dolap yapmış ve içerisinde kahve fincanlarını sergiliyor. Bu güzel bir detay olmuş.

KORİDOR

Evim ile Ev Turu‘nda bu kez koridordayız. Koridor katı ev sahibinin oğluna ayrılmış. Burada eski objelere yer veren ev sahibi yine ailesinden kalan eski bir Singer dikiş makinasını burada sergiliyor.

Dikiş makinasının arkasında iki adet mumluk güzel bir dekorasyon uyumu oluşturmuş. Evinizde bu şekilde aileden kalma objeleriniz varsa evin bazı bölgelerinde sergileyebilirsiniz.

EVİM İLE EV TURU VİDEOSUNU İZLEMELİSİNİZ

Dekorasyonu ile dikkat çeken bu dubleks evin diğer odaları ve tüm detaylar için Evim ile Ev Turu videomuzu izleyebilirsiniz.